1. 1.
    çok çekmiş insandır o. çok düşmüş, acı, öfke ve zorluğu çok yaşamış insandır o.

hayranımdır ben o insanlara.
    ... bay josef k
  2. 2.
    yaşadığı acıya rağmen gülümseyen insan
    6 -1 ... monte kristo kontesi
  3. 3.
    Parmak kaldırıyorum.
    Bir de gülmediğim bir hayatı düşünmeye çalışıyorum, gülmesem ölürdüm herhalde.
    1 ... sarmasiklar gibiyim
  4. 4.
    Sahte gülüşlerine bile dayanamayan insanlar onun canını acıtmışsa boku yemiştir. Yaşamak ızdıraptır onun için. Örnek phen.
    ... yasamasevincinikaybedengenc
  5. 5.
    Her düştüğünde kendi kalkmayı öğrenen insandır bu.

Gece ağlar, gözyaşını da kendi siler, düşüncelidir de bu; ağlama seslerini duymasınlar diye yastığa gömer başını.

Kendi dünyasından ayrılıp sizin içinize girdiğinde yüzünde ki tebessüm de saklar yüreğini.
    3 -1 ... pencere amelesi rapunzell
  6. 6.
    sert rüzgara karşı düşe kalka devam eden insandır , yılmaz , her seferinde devam eder yoluna . dokunsanız aglayacaktir ama rüzgarın şiddeti de artacaktır, ya dokunmayın ya da elinden tutun ...
    1 ... otti
  7. 7.
    Gerçek anlamda güçlü insandır. Çoğunlukla böyle durumlarda, tanıdığımızı sandığımız kişilerin iç dünyasının bambaşka olduğunu görürüz, bazen de herkül izlenimi veren kişilerin de aslında duygusal bir yapısının olduğunu...
    Acıya rağmen ağlamak insanlık hâli; ancak gülmek her yiğidin harcı değil. Galiba ben de o yiğitlerden değilim.
    1 ... erkehan
  8. 8.
    gülümsemeyip ne yapacağım ki? sürekli acımı hatırlayıp ağlayıp hayatımı durma noktasına getiremem ki.
    ... pieces