1. 1.
    başlığın tam hali, "yaşa takıldım 54 yaşında emekli olacağım oyum ak parti nin" şeklindedir yaşa takılan kardeşlerim.

vatanını, milletini seven bünye feryadı.

evet, yaşa takıldım 54 ya da 56 yaşında emekli olacağım. (ilgilenmediğim için emekli olacağım yaşı tam olarak bilemiyorum)

ve bu durum zerre umurumda deyil. reyis başımızda olsun emeklilik yaşım isterse 76 olsun. neymiş prim ödemiş, 44 yaşında emekli olanlar varmış. bana ne kardeşim, ben 56 yaşımda emekli olmak istiyorum.

size giren çıkan ne ki beni genç yaşta emekli etmek için çaba sarf ediyorsunuz? hem emekli olunca n'olcak, utanmayacak mısınız genç yaşınızda soranlara "emekliyim" demeye. bir nevi "ihtiyarım" demeye, he?

gerçi siz de utanacak yüz de kalmadı, köseleye döndü suratınız. helal olsun reyise, papazı serbest bıraktıktan sonra kendisine kırılmıştım ama, bu erken emeklilik saçmalığına el attığı için kendisine tekrar teşekkür etmek istiyorum.

zira, adam ülkesini düşünüyor. abd'ye karşı verdiğimiz bu ekönomik (bahçeli deyimi ile) savaşta ülkesini zorda bırakacak hamlelerden kaçınıyor. helal olsun reyis!

papaza kadar deyil, mezara kadar seninleyiz. evet.
    6 -9 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  2. 2.
    54 bile çok erken.
    kahveler gencecik adamlarla dolu.
    emeklilik yaşının 65 olması gerekir.
    4 -4 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  3. 3.
    iktidara "emekli maaşı alamıyorum" diye karşı çıkan zihniyete örnek olması gerekilen bir açıklamadır.

Vatan sevdası her daim paradan üstündür.allaha çok şükür cehape zihniyeti gibi gözümüz parada değil vatanda olmuştur.
    1 -3 ... woodcutter
  4. 4.
    bunu diyen aktroll şunu biliyor mu acaba;
    (bkz: rte nin sadece 46 yaşında emekli olması)

evet senin reisin 46 yaşında emekli olmuş.
    hiç yaşa, başa da takılmamış, üstelik 46 yaşında emekli olduğu yetmemiş, bir daha emkli olmuş, çift dikiş yapmış, çift emekli maaşı alıyor, bir de üzerine cumhurbaşkanlığı maaşı alıyor.

belki sen bilmiyorsun ama demokratik hukuk ülkelerinde anayasanın eşitlik ilkesi vardır.
    sonuçta cumhurbaşkanı da vatandaş, sen de vatandaşsın, ben de vatandaşım.

benim yaşım 42.
    normalde ödemem gereken prim/gün sayısını doldurdum, üstelik 1999'da çıkan yasadan önce sigorta/bağkur girişim.
    yani şu durumda ben halihazırda emekli olmam lazım.
    hadi 42 yaşında olmayayım, 46 yaşında olayım ben de cumhurbaşkanımız gibi. buna da razıyım.

ama ne diyorlar biliyor musun?
    "sen 57 yaşında emekli olabilirsin" diyorlar.
    çünkü yaşa takılıyorum.

yani bugün sigorta primi ödemeyi bırakırsam, tam 15 sene sonra emeklilik haklarından faydalanabileceğim.
    tabi bugün sigorta primi ödemeyi bırakırsam, sağlık güvence imkanlarından yararlanamayacağım.
    yaniemekli olana kadar 15 sene boyunca hastanelerde ücretli muayene ve tedavi olmam gerekiyor, aldığım ilaçların parasını ödemem gerekiyor.

neden? neden bu ayrımcılık ve adaletsizlik.

1996'dan beri bilfiil prim ödüyorum ben. devletin bana layık gördüğü bu mu?

öte yandan gelelim işin parasal boyutuna.
    normalde haketmiş olduğum emekli maaşımı tam 15 sene sonra alacağım.
    ayda 1500 liradan senede 18.000 lira eder, senede 18.000'den 15 senede 270 bin lira eder.

kusura bakma da bunun adı gasptır...
    kimse benim 270 bin liramı gasp edip ejder meyveli smoothie içemez.

ayrıca 99'dan önce sigorta girişi olanlar yarın bir gün dava açacak, konu gerekirse aihm'e intikal edecek. bakalım o zaman ne yapacaksınız?
    bu hak kazanıldığında, gidip en önce sen bağlatırsın emekli maaşını kendine, seni iyi tanıyoruz oto yıkamacı...
    7 -1 ... tengir budun
  5. 5.
    anamı altında yakalasam

anamı suçlarım diyen güruha bunlar komaz.

reyiziniz 46 yaşında emekli olmuş.

bu da bonus bilgi.
    2 ... timur cengiz hulagu
  6. 6.
    tatava yapma primci.

benim babam da 43 yaşında emekli oldu, sayın cumhurbaşkanı'mız gibi. o zamanın kanunları bu şekilde imiş uygulanmış.

şimdi ise yapılan yanlıştan dönüldü. emeklilik yaşı olması gereken sınıra çekildi. bu sayede devlet zarara uğramaktan bir nebze de olsa kurtuldu.

ulan bunu yapan ölümüne savunduklarınız olsa yerlere göklere sığdıramaz, "tobo yhoo olmonyo do omoklolok yoşo oltmoş yodo, oşto bo yozdon goro koldok. bok goloşmoş olkoloro tom torso. olmonyo bono ornok mosolo" diyerek kafa ütülerdiniz.

kabul edin, reisin hataları olmasına rağmen bu ülke için yaptıklarını takdir ediyoruz biz sadece. ayrıca, nerdeyse 20 yıldır kıçında sallanan kazıkla ortalıkta kafa açan zavallıların ithamları zerre s*kimizde değil.

kendi halinize yanın siz!
    -8 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  7. 7.
    Ulan mal adam.
    Ben 7000 gün prim ödemişim bu devlete.
    Şimdi prim ödemeyi bıraksam 57 yaşıma kadar sağlık hizmeti alamayacağım.
    Velev ki kanser oldum, velev ki hastalığa yakalandım param da yok, o zaman ne olacak söyler misin?
    Senin reisin suriyelilere verdiği imkanları sana bana tanıyacak mı?

Senin benim durumum iyi olabilir.
    Ama 45 yaşında prim gün sayısını tamamlayıp işsiz gezen insanlar var.
    Hasta insanlar var.
    Bu insanlar nasıl geçiniyor, nasıl tedavi olup ilaç alıyor umurunda mı?
    7 ... tengir budun
  8. 8.
    ben akpli değilim fakat emeklilik yaşının düşürülmesine karşıyım.bütün kalburüstü ve modern imrenilen ülkelerde yaş 63 den aşağı değil.olmamalı da.beleşçilik olmasın rica edicem bu güzel ülkede.
    1 ... imacivilengineer
  9. 9.
    haykırarak söylüyorum.

değil 54 , 64 yaşında emekli olmak istiyorum ulan!
    1 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  10. 10.
    Aman başa takılma temennilerimi ilettiğim kişi.
    ... sozleriyle alkis alan yazar