1. 1.
  bilimsel bir gerçektir, fakat nasıl olur da beynimizi delmez bilemiyorum. (bkz: allah ın lütfu) (bkz: aydınlanmak istemek) edit : internette okuduk yazdık olum ibnelik yapmayın. sewehe.
  3 -1 ... turkce karakter nerde olum
 2. 2.
  limit hız kavramını bilmeyen arkadaşların uydurması olan şey.
  1 -1 ... gulhan seven adam
 3. 3.
  bazı fizik formüllerinden haberdar ancak limit hızdan haberi olmayan bir kişinin iddiasıdır.
  1 ... slapi
 4. 4.
  Her yağmur damlası yeryüzüne rahatsızlık vermeyecek bir hızda iner. Oysa yağmur damlası büyüklüğünde ve ağırlığında herhangi bir cisim, 1200 metreden bırakıldığında giderek hızlanır ve yere yaklaşık saatte 558 km. hızla düşer.

  Ancak yağmur damlasının yeryüzüne iniş sürati saatte 8 ile 10 km. arasındadır. Yağmur damlalarını inceleyen araştırmacılar, bu damlaların atmosferin sürtünme etkisini artıran ve yere düşüşünü yavaşlatan bir şekle sahip olduğunu bulmuşlardır.
  Eğer yağmur damlaları saatte 558 km. hızla gökten yağmış olsaydı, çarptığı herşeyi yıkacak ve Dünya üzerinde canlıların yaşaması imkansız hale gelecekti.

  Bütün bunlar tabiatın ve canlıların tesadüfler sonucunda oluşmadığını, Allah tarafından kusursuzca yaratılmış olduğunu gösteren önemli delillerdendir

  Alıntıdır.
  3 -1 ... pisagor01
 5. 5.
  yalandır. oha amk.
  ... hayallerim vardi halbuki
 6. 6.
  motorla 130km hız yapınca kaksız nefes alamıyoruz. impossible.
  ... leo ne
 7. 7.
  serbest düşme ile 2500 metre yüksekten düşen damlanın ulaşabileceği en yüksek hız 800km'dir, doğru. fakat hava direnci gözardı edilir bu durumda. su, yüzey gerilimi yeterince yüksek olan bir maddedir ve çarpıştığı hava ile arasında bir zar varmışçasına yere doğru yol alır, bu da hızını yüksek miktarda keser. fakat aynı zamanda damlalar sürtünme ile birlikte belli hızlarda parçalanır, sonra diğer damlalarla birleşir, sonra tekrar parçalanır... bu döngü yüzünden hız sürekli azalıp artar. damlanın büyüklüğüne oranla hız yükselmekle beraber bir yağmur damlası ortalama 35-40km hızla yere düşer.
  1 ... limit
 8. 8.
  Akıl mantık sınırlarını zorlayan iddiadır.

  bir yağmur damlası, ortalama olarak 6 ila 19 km arasında bir hızla düşer.

  yere düşen nokta kadar bir damla, bir ev büyüklüğünde olmalı ki, 800 km hızla düşerken eriye eriye parçalana parçalana ufacık bir damlaya dönüşsün.

  Yağmur damlaları yere düşerken hızlarından ve farklı iklim koşullarından dolayı hem parçalanırlar hem de diğer damlalarla birleşirler. Bu yüzden hızlarını tespit edebilmek çok zordur..

  ama kalkıp 800 km diyebilmek ve diyene inanabilmekse ayrı bir mantıksızlık ve akılötesi gerektirir.
  1 ... aliklopedi