1. 1.
    nihal atsız'ın oğlu yağmur atsız'ın babasının vasiyetiyle alay etmesidir.

https://www.facebook.com/...10650592303145&type=1

--spoiler--
    Atsız, Babasının 'vasiyeti'yle alay etti

Türk[Ü]çü ve Turancı Nihal Atsızın oğlu Yağmur Atsız, babasının kendisi için yazdığı vasiyetnameyle alay etti: Atsız 1941 târihli bu metinde, o zamanlar henüz birbuçuk yaşında olan bana hitâb ederek özetle, aşağı yukarı akla gelebilecek bütün milletleri bizim düşmanlarımız olarak tavsîf ediyor ve bunların hepsiyle boğuşmak zorunda kalacağım için bana Tanrıdan kolaylıklar diliyordu.

Nihal Atsız'ın oğlu Yağmur Atsız'ın Star'daki yazısı şöyle:

“Bir önceki yazımda internete girerek orada “kendimi” yani Yağmur Atsız maddesini arayıp hayretlere düşdüğümü belirtmişdim.

Neden hayret etdiğimi orada kısaca anlatdım. Fakat ayrıca dikkatimi çeken bir başka husus, Babam Nihal Atsız'ın “Vasiyetname”sinin de bu yazılanlar arasında aşırı derecede büyük bir rol oynaması oldu. Bu üçyüz küsur bin “girme”nin (entry karşılığı kullandım. Nasıl?) tabii ki ancak rastgele bir bölümüne göz atabildim ama edindiğim izlenim tamamı içinde en az yarısının bu “Vasiyetname”ye değinmeden edemediği yolunda.

Belki bilmeyenler vardır, tabii artık kaldıysa. Atsız 1941 tarihli bu metinde, o zamanlar henüz birbuçuk yaşında olan bana hitab ederek özetle, aşağı yukarı akla gelebilecek bütün milletleri “bizim düşmanlarımız” olarak tavsîf ediyor ve bunların hepsiyle boğuşmak zorunda kalacağım için bana Tanrı'dan kolaylıklar diliyordu.

Vasiyetname yazmasının sebebi ise o günler Almanya ile harbe tutuşmamız bir an meselesi gibi olduğundan silah altına alınacak ve Trakya'da cereyan edecek çok kanlı muharebeler sırası büyük bir ihtimalle şehid düşeceğini tahmîn etmesiydi.

Pazartesi sabahı (Şu internet olmasa hayatda ne halt edecekmişiz acaba?) yine aletin başına oturarak “Nihal Atsız” diye girdim. Rahmetli Peder hakkında ise altıyüz küsur bin madde var! Madde bağımlısı olmamak işden değil!

Onların fevkalade büyük bir bölümünde de yine bu “Vasiyetname”den bahsedildiğini tesbît etmek beni şaşırtmadı, tahmîn ediyordum.

Bu “Vasiyetname” muhabbeti onyıllardır, yaklaşık 55 yıldır, bir türlü peşimi bırakmadığı için bu konuya biraz sarahat getirmem artık farz değilse bile sünnet oldu diyebiliriz:

Efendim, ben bu “vasiyetname”nin varlığından, onüç ondört yaşlarında bir öğrenciyken o zamanki ünlü “Akis”Dergisi'ndeki bir story vasıtasıyla haberdar oldum. O yorumlu haberin sonunda “Oğlum, işte senin baban gibi sivri akıllılar...” şeklinde bana da bir direkt hitab vardı. Ömrümde bu yoldan aldığım ilk mesaj olduğu için heyecanlandım. Pek olumlu bir hava taşımadığı, beni düpedüz küçümsediği için biraz da bozuldum.

Bu “Vasiyetname”nin orijinalini görmüş değilim. Çünki 1944 Tevkıyfatı'nda Babam Ankara'da içeri alınırken sivil polisler bizim istanbul'daki eve de gelerek yazılı ne kadar kağıt varsa el koyup götürmüşlerdi. O evrakdan bir daha hiç haber alamadık. Ne de olsa “Millî Şef” devriydi. Öyle fazla ukalalığın lüzûmu yokdu.

Netîceten bu belge hala yüce devletimizin arşivlerinde olsa gerek.

Tabii çokdan yırtıp atmadılarsa...

Fakat işin asıl ilginç tarafı bu “vasiyetname” diye yarım asırdan uzun süredir laklakıyyatı yapılan metnin Nihal Atsız'a aid vasiyetname ile bir alakası bulunmamasıdır!

Gerçi son tahlilde bu da bir “vasiyet”dir, zîra “Evladım, git o milletlerin hepsini tepele!” diyor.

Diyor ama “Oğlum Yağmur, vasiyetnameyi biraz önce bitirdim.” cümlesiyle başlıyor!

Asıl vasiyetname olsa “bunu biraz önce bitirdim” diye mi başlar?

Velhasıl vasiyetname-vasiyetname diye bir şamatadır gidiyor ama insan biraz da okuduğunu anlar, değil mi?
    --spoiler--
    -1 ... jimi tudeski
  2. 2.
    okuduğumda herhangi bir alaya rastlamadığım yazıdır. söylediği gibi o dönem ikinci dünya harbi başlayacaktı ve atsız bu haleti ruhiye ile yazmış olabilir bu vasiyeti-ki tamamının ortada olmadığını ve gerçekliğinin kanıtlanmadığı da aşikardır.

mili şef yani kürt ismet'in nasıl bir türk ve türkçülük düşmanı olduğunu biliyoruz o sebeple belkide sadece bu kısmı yayınlanmıştır vasiyetnamenin.
    4 -1 ... kurtcebe noyan
  3. 3.
    vasiyetnamenin orijinalini görmediğini kendisi söylüyor. böyle büyük bir düşünürün vasiyetnamesini değiştirmeden sunacaklarını da sanmam. çok çektiler zaar.
    1 ... gobekcandir
  4. 4.
    atsız'La alay eden kendiyle alay eder. yağmur atsız babasının fikriyatı dışındadır ancak babasın yaptığı bazı şeylere'de mantıklı açıklamalar yapmıştır.

kemaliste küfredip kemalistle aynı fikriyatı taşıyan ancak yobazdır! kürt ismet'in şakşakçıları sizi. ulan atsız'ın tırnağı olamazsınız o iman dolu abileriniz var ya onlarda atsızın tırnağı bile olamaz!

siz dürüstlük nedir bilmezken atsız adamlığın ve mertliğin kitabını yazdı! sizin gibi kancıklar okumasın atsızı! kızıl ve yeşil komünistler! ortak çıkarlarınız için her boku yaparsınız.
    1 -3 ... kurtcebe noyan
  5. 5.
    alay etmenin ne demek olduğunu bilmeden başlık açılmasının sonucudur.

bak, yağmur atsız ne güzel demiş.

--spoiler--
    ama insan biraz da okuduğunu anlar, değil mi?
    --spoiler--
    *
    1 ... blueinforno
  6. 6.
    (bkz: türkçü yazarlar birliği bunuda açıklasın)
    ... cezali caylak
  7. 7.
    yağmur atsız babasının değil de annesinin görüşünü yani komünizmi sahiplendiği için böyle şeyler yapmaktadır.
    ... korkyt ata
  8. 8.
    Yağmur Özdeni ornek almalıdır.
    ... simdiburnumuzayacakdyenpinokyo
  9. 9.
    ulan ismini yağmur koymuş diye ne bu peder düşmanlığı, allahtan fatma, ayşe koymamış. yağmur diye erkekmi olur?
    1 -2 ... apol10