bugün

yaştan kaynaklanıyor olsa gerek,her cümlede allah geçer mutlaka..
-ben geldiiim! nasılsın anaane?
*hamd olsun allahıma iyiyim.

-anaaaneee ne yemek var?
*allah ne verdiyse

-ay ya deli gibi açım ben!
*allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin
-alo?
*aloo,anneni ver bi kızım. nasılsın?
-annemler dışarda dedecim,iyiyim ben,sen nasılsın?
*saol saol,ben de iyiyim,anneni bi ver
-dede yok annemler,dışarı çıktı onlar
*tamam,anladım,o zaman babanı ver
-nası ya?!!?!*
- anneanne bak burasi klise (TVdeki belgeseli göstererek) ordakiler hristiyan bak incil dağıtıyolar.
- neeeeee?!! incirmii ??
- heeeeeeee incir kışında incir olmuo portakal dağıtıyolar..
otobüste yaşlı teyzenin öğrencinin yanına oturması( hatta öğrenciyi çekiştirip yanına oturmasını sağlayanlarda görülmüştür. (bkz: kendimden biliyorum) )
-kaça gidiyorsun ? hangi bölüm? kaçıncı senen?
-ben şimdi biyool..
-ben üniversiteye giderken hocalarım böyle böyle( konuşur konuşur konuşur) peki okulu bitirince napıcaksın?
-valla bilmiyorum tam ama be...
-anlıyorum bende işte çalışırken tayinim çıktı(konuşur konuşur konuşur)
-ya benim gitmem lazım da teyze
-aa ne güzel konuşuyoduk ??
-!!??!!!
-annanne naber,
-iyi oglum cok sükür
-nasıl gidiyo annanne
-kim nereye gidiyo oglum ben burdayım...
(#359868)
babaannem (allah uzun ömür versiin kendisine) amcam ve ailesiyle birlikte orduda yaşamaktadır. yaş 90 olmuş ve anti depresan kullanır kendisi:S
yazın fındık ve bilimum sebeblerle gittiğimizde babannemle aramızda geçen dialog
babaannem: hemii laaan oğlum get te ibraam emmiin çaar(açıklaması:hemi lan oğlum gitde ibrahim amcanı çağır)
amcam çalışmaktadır;
ben: hayırdır babaanne ne oldu?
babaannem: hey lann oğlum emmiin çaar beni evüme götüsün ben borda çok bualıyam gelinede aziyet olıya(açıklaması: hey lan oğlum amcanı çağır beni evime götürsün burda çok bunaldım gelinede eziyet oluyor)
ben: babaanne senin evin burası:S
babaannem: hemi laa borası gelinin evi dööl mü bizüm evümüz deette ibramın yanında galıyamya ben(açıklaması:bana bak burası gelinin evi değil mi bizim ev te ötede ibrahimin yanında kalıyorum ben)
ben: hee tamam o zaman sen iç ilacını uyu uyanınca gideriz..
bir arkadaşın dedesi;
-siz bu devirde zina yapmıyorsanız ya evliyasınız ya ibne.
biraz daha erken dünyaya gelseymiş ortam boy u olacak bir dedemizdi.
bayramda el öpmeye babaanneye gittik.orada da yaşlı bir başka babaanneler dedeler varmış.annem tanıyormuş onları.beni de onlarla tanıştırmak için çağırdı.gittim ellerini öperken dede, anneme eşinin adı ne diye sordu eş zamanlı olarak babaanne de kızın adı ne diye sordu.annem dedeye cevap verdi.'muhammet' dedi.babaanne de yanındaki gerçek babaanneme kızın adı muhammet miymiş diye sordu.sonra durumu açıkladık ama kızın adını erkek ismi koymuşlar diye üzülen o yüzü hiç unutmayacağım.
bir gün piknikteydik;
+şurdan bana br meyve suyu ver.
-tamam dedeciğim.
+bu meyve suyu bozuk bana başka getir.
-buyur dedeciğim.
+bunun tadı kötüymüş git bana bozuk meyve suyundan getir.
-karakartal nasıl yendi ama
- bizim üstteki komşu grip olmuş
- geçmiş olsun şuan iyi mi
- tabi canım karakartal en iyisi !!!
nine: atv yi acsana evladım
evlat: actım nine
nine:neymiş o dizinin adı
evlat:kanatsız kuşlar
nine: kanatlı kuşlar mı ?
çoğu genç insan sevmez. ama ben nedense severim.

hatta bugün bir iş arkadaşım, ''çok yumuşak yüzlüsün, bizim gibi ali bey'den kaçamıyor ve her defasında yakalanıyorsun.'' diye kendince bir tespitte bulundu. sevdiğim bir arkadaşım olduğundan, ya da bilemiyorum gerçekten yumuşak yüzlü olduğumdan diyemedim ona da; '' hayır ben seviyorum onunla sohbet etmeyi.'' diye... ''evet biraz fazla konuşuyor ama çok komik ve enteresan şeyler anlatıyor aslında, beni çok güldürüyor.'' dedim. içten içe de; ''neler kaçırdığını bir bilsen'' diye de söylendim.

efendim ali bey; işi gereği dünya'nın insanın aklına gelebilecek pek çok yerini gezmiş, tadını çıkara çıkara yemiş içmiş ve tüm bunları insanı sıkmayan, bilakis heves uyandıran kendine has esprili diliyle anlatan son derece eğlenceli biridir. pek çok çoğu yaşlı insan gibi...

yaşlı insanlar; eğer yakınıp sızlanabilecekleri yakınları değilseniz son derece eğlencelidirler.

entelektüel ve zevk sahibi birine denk geldiyseniz muhabbetin tadına doyum olmaz. şiddetle tavsiye ederim.