bugün

6. nesil taze yazar. yazdıklarına bakılırsa metal müzik seviyor.
hoş gelendir. hatta o kadar hoş gelendir ki çocukluğuma götürür beni o koku.

böylesine güzel bir isim edinen yazarımız da hoş gelmiştir bu arada.
hem yazar nickidir, hem de tarif edilemez bir kokudur.
"yakarsın bi sigara ohh misss" denilesi durum. hoşgeldiniz efendim.
her ne kadar karması açılmasa da iyi bir yazara benzemektedir. ayrıca biraz ukelaymış gibi geliyor bu mesafeden. *
enfes kokudur.
ayrıca yazarmıs hos gelmiş.
toprak içinde bulunan geosmin adlı madde bu kokunun çıkmasını sağlar.
anlam/anlatım bozukluğu içeren cümle. koku ıslanmaz bebeğim.
aha benim ölüm nedenim olacak kokudur. tarih ve saat itibarı ile buraya yazıyorum. arkadaş ölüyorum sanıyorum ya, nefes alamıyorum ben bu kokuda. nasıl sevilir bu koku, yıllardır onu da aklım almıyor. bir de işim gereği sürekli toprak bitki mitki uğraşıyorum, valla öleceğim sonunda.
henüz yeni üniversiteye başlamış, oldukça kültürlü güzellik. yaşından beklenmeyecek olgunlukta. iyi ki var.
(bkz: yagmur sonrasi toprak kokusu)
yağmur damlaları yere düştüğünde, toprakta önceden birikmiş bir miktar yağmur suyunun da yardımıyla sporların havaya fırlamasına neden olur. Yağmur nedeniyle havada çoğalan nem, bu sporların kokusunun burnumuza kadar ulaşmasına neden olur. Yani aslında kokunun kaynağı toprak değil, toprakta yaşayan bu bakterilerdir. Yağmur sonrası hissedilen güzel kokuların bir kaynağı, toprakta yaşayan Actinomycetes grubu içinde yer alan bazı bakterilerdir. Toprakta yaşayan en küçük canlılardan olan bu bakteriler, en çok nemli ve karanlık ortamlarda gelişirler. Çevre koşullarının gelişmeleri için uygun olmadığı kurak dönemlerdeyse "spor" adı verilen özel yapılar üretirler. Sporlanma, bazı bakterilerin kendilerini olumsuz koşullarda korumalarını sağlayan bir özelliğidir. Yağmurdan sonra duyduğumuz kokunun nedeni de bu sporlardır.
insani durduk yere mutlu edebilen, canlandiran, hatta bazen de guclendiren kokudur.
yağmura çıkıp ıslanmama bile sebep olabilecek muazzaf koku.
peygamber efendimizin teninin kokusu olduğu rivayet edilir. her daim bana ölümü ve sonsuz mutluluğu hatırlatandır.
yağmurdan sonra toprağa yapışan damlaların oluşturduğu kokusudur. yayla alanlarda harikadır.
insanın içine çektikçe huzur bulduğu kokudur.
topraktaki azotun çözünmesi ile ortaya çıkan nefis kokudur.
(bkz: bilimsel tanım)
dünyanın en huzur veren kokusudur. çok net. ***
şair der ya, insan topraktan geldi ya nasıl sevmez kendi kokusunu deyu?
toprağa verdiğimiz sevdiklerimizin kokusudur.
tenteye vuran damlalar'ın çıkarttığı "tın tın tın" sesiyle birleştiğinde sonsuz huzur veren kokudur.
mükemmeldir.

böyle bir koku, adeta insanın her hücresini yeniler.
insanı kendine çeken kokudur.