bugün

Bu bir lütûf, şikâyete mahâl yok.
bu gece yağmur yağsada huzurlu uyusam diyorum.. sen bi garipsin.
irite olmaktandır çünkü çıtır çıtır ses çıkarır sanki evde yabancı biri dolanıyormuş gibi.
deli misiniz asıl yağmur sesinde uyunur. sırf uyumak için yağmur sesi açıp dinlediğim oluyor bakın nasıl bayılıyorum şimdi.
Bunu alıp çöle atacaksın bedevi kılıklı.
kapı gıcırtısına bile uyurum.

tam böyle değildi bu ama benim için böyle.
Bir anda ve ev sessizken başladığı için rahatsız etti ireziller. Hemen de bedevi ettiniz ok.
korktuysan üstünü örtüp sana ninni söyleyebilirim ya da masal okuyabilirim marcusdan alıştık bağımlılık yaptı tozu kalmadı onun da ama andık işte keratayı.
çinko çatısı olan evlerde uyunmaz gerçekten..
ben çat çat çat duvar saati sesinde uyuyamam ama karanlıkta yağmur sesi altında uyumaya çalışmak, insanın kafasına battaniyeyi çekip, kendisini hayattan soyutladığı andır bana göre...
Sacdan çatı varsa yağmur damlasının saca düştüğündeki desibeli o kadar şiddetli ki, neredeyse kulakları sağır edecek safhada.
Asıl yağmur sesinde çok güzel uyunur. Hatta bahar yağmuruysa camı açarsın oda soğuk yatağın içi sıcacık beraberinde yağan yağmur sesi ve hafif toprak kokusu.
Canım çekti
Bende tam tersi; yağmur sesi sakinleştirir, mayıştırır ve çok rahat uyumamı sağlar.
fırtınalı rüzgarlı yağmurlu havalarda perdeleri kapatıp uyumak gibisi yok.
çıldırmışsınız.

ben de trafo ve elktrikli aletlerin seslerini sevmem. dınnnm zınnn trafo ve jenaratör sesi hızar kaynak sesi deliriyorum.
dübele giren vida sesi en son vıjjtt yapar çıldırırım.
ben hemen uyuyamam ama sonra yine de uyurum. biraz geç dalabilirim ama.
valla hakikaten derdini s.keyim birader. milletin ne dertleri var be...
yağmur yağarken çadırda geceleyenlerin bu serzenişine kulak vermek gerekir.
yağmur sesinde mışıl mışıl uyurum valla, ninni gibi gelir kulağa
askere git gel sonra tekrar yazabilecen mi aynısını. Ödlek çöl bedevisi seni.