bugün

kariyerine 1989 yılında levent kırca için muzaffer abayhan'la birlikte yazdığı gereği düşünüldü isimli oyunla başlayan 1967 doğumlu yazar, yönetmen, oyuncu.
"kalbim etten bir organ sadece
kalbim yüreğim olur sen gelince" diyen kayıp kentlerin yakışıklısı (!)
ankara adında bir şarkısı var. Son çıkardığı şiir/şarkı formatındaki albümünden.son derece etkileyici sözler yazan,duygularını ve düşüncelerini derinden yaşayan hakkarili bir türk vatandaşı
yazdığı, söylediği, yönettiği, oynadığı herşeyde duyguları harekete geçirmeyi başarabilmiş takip edilesi, sevilesi kişilik.
çok güzel sanat eserleri olan ancak her fırsatta Kürt Milliyetçiliğini ön plana çıkarmasa daha çok seveceğimiz şahıs.
şair, oyuncu, tiyatrocu, sanatçı, yazar, yönetmen, komedyen vb. kişi. solcu olmasına ve eskiden yazdığı şiirlerin önemli bir bölümünde sol temalı kelimeler kullanmasına rağmen son zamanlarda biraz durulmuştur.
"yeni yılmaz güney olarak görülüyosun, ne diyosun?" diye sorulan bi soruya "ben adam öldürmem" diye bi yanıt vermişti.

ayrıca türkçe yle en iyi oynayan kişilerden birisidir. (bkz: cebimde kelimeler)
'ama hala çok güzel hakkında konuşmak senin
bir beyhude çabasına girişmek seni methetmenin, sana küfretmenin..'
(bkz: kendimiz ve hepimiz için)
edebi ve görsel sanatlarda üstüne tanınmayan,türkiyenin yeni kusak edebiyatcıları içinde en iyi ilk 3'te gösterilen hakkari dogumlu,ama ankarada büyümüş yazar,senarist,oyuncu,komedyen,şair kişiliktir kendisi.yıllarca aktüel dergisinde gürbüz vural ismiyle makaleler yazmıştır.
"senin sevdiğin senin tarafından sevilmeyi sevmiyor ki... senin sevdiğin, senin sevdiğinden daha az seviyorsa seni, sende sevme gitsin o zaman seni sevmeyeni" **. türkçeyle, kelimelerle nasıl oynadığına güzel bir örnektir.
(edit: dilbilgisi)
bir insan kelimelerle bu kadar mi iyi oynar,bu kadar mi secici secer sorusuna evet dedirtmistir.ayrica tiyatrolari da harika.ozellikle bana bir seyhler oluyor oyunu harikaydi.

yılmaz erdoğan Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.