1. 1.
  yılmaz büyükerşen eski parlementer sistem için dengeleyici bir cb 'ı adayı olabilirdi,
  çalışkanlığı ,planlamacı tarafı ön planda olan biri, ama yeni sisteme uygun bir profil değil.

  ilhan kesici geçmişi itibari ile daha orta sağ tabir edilen kesimden, biraz anavatan kokusu var, sivalı olması ve en kalabalık illerden biri olması, dili tarzı uygun biri ama yeteri kadar sahada coşturucu kimliğe ve rüzgara sahip değil.

  muharrem ince daha net iletişimi olan, konuları basit halkın anlayacağı biçimde anlatan,sesi gür, konuşma tarzı meydanları coşturabilecek bir potansiyele sahip, partisi ve parti harici dinamikleri düşünüldüğünde ideal aday, er meydanı çıkar yarışır son 2 ye kalırsa orada da güreşir.
  3 ... mukukulu
 2. 2.
  odtü ve dpt farkıyla kesici alır.
  1 -2 ... ibni maymun
 3. 3.
  muharrem ince tipik lise hocası-zaten öğretmen- öğrenciyle konuşur gibi konuştuğundan sesi yankı yapıyo ama mühim olan ne konuştuğu, başkan olacak sıklette değil.
  1 -4 ... ibni maymun
 4. 4.
  Aday olması gereken üç isim. ikinci turda malum oyların bölünmesiyle reisimizi direk zafere ulaştırır.
  1 ... nyktalgias
 5. 5.
  yılmaz hocam biraz genç olsaydı cb'lığı için harika bir aday olabilirdi. masaya yumruğu vuracak yapıya sahip değil, naif biridir. tek eksiği bence budur.

  ilhan kesici siyasi açıdan olgun, dürüst ama kitleleri arkasından sürükleyecek birisi değildir.

  muharrem ince yıllardır gözlemlediğim kadarıyla ajandasız, plansız yaşayan, projesiz biridir. kendi seçmeni içerisinde de kişilerle görüştüğüm kadarıyla özellikle özel hayatı konusunda güven vermeyen ama hitabeti ile sevilen biridir. kısacası, aday olması mümkün görünmemektedir.
  2 -1 ... cooman
 6. 6.
  Bu konudaki anket için (bkz: https://www.strawpoll.me/15566656)
  ... jim peterik
 7. 7.
  (bkz: kaybedenler kulübü)
  -1 ... hande recel boyle mi yapilir