1. 1.
  TBMM Başkanlığı, Yılmaz Özdil hakkında "TBMM'yi alenen aşağılama", "hakaret" ile "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" iddiasıyla soruşturma başlatılması talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

  TBMM Hukuk Hizmetleri Başkanı Avukat Celalettin Gürses tarafından verilen suç duyurusu dilekçesinde, Özdil’in bugünkü “Baroların ne işi var Tbmm’de…” başlıklı köşe yazısında, TBMM’yi ve milletvekillerini doğrudan hedef alan, hakaret içerikli, TBMM’yi ve milletvekillerini küçük düşürme amaçlı ifadeler kullandığı iddia edildi.

  Söz konusu olan, suç duyurusu yapılan yazıda yılmaz Özdil "Baro başkanlarını Tbmm’ye sokmadılar. Ama, hırsızlar girebiliyor Tbmm’ye." Diyerek ve yazının bir bölümünde de "Tbmm lokantasını soydular mesela…
  Maaşını milletin ödediği Tbmm personeli aşçı ve garsonları, sahte evraklarla, özel restoranda çalıştırdıkları ortaya çıktı, Tbmm lokantasında yapılan yemeklerin, tatlıların Tbmm’nin makam araçlarıyla bu özel restorana götürüldüğü, ketçapları bile arakladıkları anlaşıldı.

  Tbmm’nin çay ocaklarında indiragandi yaptılar. Çay deyip geçme… Tbmm’de her yıl 10 milyon bardaktan fazla çay içiliyor. Çay ocaklarından elde edilen geliri çaldılar, bazı üst düzey yöneticilerin de adının karıştığı şebekede kırıştılar." Diye devam ederek "TBMM'yi alenen aşağılama", "hakaret" ile "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunulmuştur.

  Suç duyurusu olan yazı:
  https://www.sozcu.com.tr/...;utm_campaign=ilgilihaber
  -2 ... thebiggraywolf
 2. 2.
  neden hapse atmadıklarına şaşırıyordum. hadi bakalım kaç kişi kaldılar ki zaten, bitirin şu işi.
  1 -1 ... manyak olmaya karar verdim
 3. 3.
  Benim anlamadığım halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu.
  Vardır bir bildikleri diyelim.
  ... thebiggraywolf