1. 1.
    muharrem ince'ye dönük eleştirel yazı. çok heyecanlıyım ilk defa yılmaz özdil yazısı paylaşıyorum sfksdjdsd alholic'den beklerdik ama ben üstleneyim görevi.

yazısı çok uzun, son pasajları kopyalıyorum

--- spoiler ---
    *

Bugüne kadar pekçok politikacının maskesini düşürdük, pekçok politikacıyı deşifre ettik, pekçok kişi hakkında can acıtıcı yazılar yazdık. Öfkesinden gözünü kan bürüyüp, öldürülmemi isteyenler oldu.

*

Miting kürsülerinden hedef gösterenler oldu, işten atılmamı, hapse atılmamı, hatta vatandaşlıktan atılmamı isteyenler bile oldu. Hamama giren terler misali, doğrusu hiç gocunmadım…
    Sevecek değillerdi herhalde, elbette böyle davranacaklardı.

*

Yazdıklarım bana ait, beni bağlar. Dolayısıyla, kişisel olarak beni hedef almaları normaldi.
    *
    Ama, yukarda Allah var… Bugüne kadar babama, anneme, aileme dil uzatacak kadar küçülen, buna yeltenecek kadar alçalan olmadı.

*

Muhalefetteyken bile böyleyse, kazandığında neler olacaktı diye düşünüyor insan.

*

Ve tabii şunu da düşünmeden edemiyor… Babam şerefsizse, ben şerefsizin oğlu şerefsizsem, babamın cenaze törenine niye geldi acaba, şerefsizler toplantısına mı?"

https://www.sozcu.com.tr/...iz-oglu-serefsiz-2499238/

--- spoiler ---

cidden muharrem ince'nin üslubu biraz fazla sert. bilmiyorum trump'ın popülist tarzına mı benzemeye çalışıyor ama yani sürekli böyle atarlı giderli halleri gençlere hitap ettiği iddiasında olan bir siyasiye yakışmıyor. mesela yandaş bir türkiye gazetesi yazarına da saydırmış benzer şekilde twitter'dan.
    3 ... gelenek karsiti sekuler hero 2