bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ülkemizde yaşanan anlam veremediğim saçma bir durumdur. ilkokulda ingilizce dersi hangi sınıftan başlıyor bilmiyorum ama 4 yıl lise, 3 yıl ortaokul olmak üzere en az 7 yıllık bir ingilizce eğitimi var. üniversite hazırlık ve lisans dersleri arasında ingilizce dersleri var. okuyan her türk genci 10 yıl üzerinde ingilizce dersi görmekte ama yarısından fazlası ne adres tarif edebilmekte ne de kendi ihtiyacını yabancı birisine tarif edebilmekte. isteyen ve çabalayan veya hevesi ve yatkınlığı olan kişiler çok kolay ingilizce öğrenip kendini geliştiriyor ancak bu kişisel bir durum, genel anlamda ingilizce eğitim konusunda büyük bir eksiklik var ülkede.
  6 ... alfa laval
 2. 2.
  Türkiye'de eğitim sistemini özetleyen durumdur.
  4 ... causless
 3. 3.
  go to power?
  ya love ya go. this is turkiye
  4 ... ekonovich
 4. 4.
  önce bu dersin önemi bilinmelidir ki çocuk bu dersi merak ederek dinlesin.
  2 ... 0zgurluk
 5. 5.
  'cuz of that most people are lazy and dumbass. i suppose that we'll never talk english.
  2 ... 7777777
 6. 6.
  2017 yılında ingilizce öğrenmek için kursa gitmek tam bir saçmalık ve para kaybı. internette her türlü kaynak var. bir sürü video var. aç beğendiğin birini her gün okula gidiyormuş gibi öğren. bu devirde hala ingilizce öğrenemiyorum diyen varsa öğrenmek istemiyordur. bangır bangır her yerden ingilizce fışkırıyor. ha konuşacak kişi mi yok? internette paralı-parasız onlarca sohbet sitesi var. gir adam gibi konuş. en fazla aylık 10 dolar falan verirsiniz.
  2 ... 7777777
 7. 7.
  türk eğitim sisteminin meyvesidir. hello world !!!
  1 ... sinekadam
 8. 8.
  https://www.youtube.com/user/63Melanie95/videos

  alın amına koyum. fransız kız 5 senede ingilizce işini aşmış bitirmiş. aksanı da çok düzgün. siz istiyorsunuz ki derse gireyim çıkınca da bülbül gibi şakıyım. yok öyle bir şey. emek verip üstüne düşmezseniz öğrenemezsiniz.
  2 ... 7777777
 9. 9.
  Türkiye'de ingilizce dersi mi veriliyormuş?
  1 ... bagoly
 10. 10.
  Eğitim sisteminin değil, eğitilen öküzün mallığıdır.
  Sen haftada 3-5 saat ayır ingilizceye, onuda zaten anca okulda kitabı açarak yap, kendi kendine çalışma, pratik yapacağım diye turist kovalama, film seyretme, yani kısacası götünü yırtma, sonrada 'okullarda eğitim çok kötü !' .He yarrraaaammm, he..... Biz zaten uzaydan geldikte 3 yabancı dili çatır çatır konuşuyoruz.
  Ayrıcada şunuda söyliyeyim, tr deki ingilizce öğretme sistemi neyse birçok ülkedede o. Hatta tr de birçok ülkeye göre hem sistem daha iyi, hemde öğrenme imkanı fazla. Bilip bilmeden atıp tutmayın.
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir