1. 1.
  Yıldızname; kuran-ı kerim'in , kişinin özel bilgilerinin ebcede* uygulanmış şifrelerinin, günün belirli saatlerinde , yıldızların ışığında çözümlenmesidir.
  Büyüklerimizce gerçek olduğu söylenir ama ancak gerçek hocalar tarafından bakıldığı zaman tutarlı olduğu belirtilir. tür olarak astrolojiye benzese de; astrolojiden farkı, insanın doğumundan ölümüne kadar başından geçecek maddi ve manevi kayıpları, Allah'ın izin verdiği ölçüde belirtmesidir.
  1 ... cococabana
 2. 2.
  geleceği değil geçmişi gören bir yöntemdir. yıldıznameye bakabilmek için çok derin bilgiler gereklidir. dünyada sayılı kişilerin bilgisel derinliği bunun için yeterlidir. yıldıznamenize bakan gerçek bir bilgin sizin bütün geçmişinizi size anlatabilir.
  1 ... rabbit
 3. 3.
  ben baktırdım, ordan biliyorum nidasıyla detayları anlatma derdine dustum. simdi efendim soyle oluyor;

  bilinen bir din alimi var, bursa'da. bu amca hani bir ruya gorulur mahallenin imamına danısır ya teyzeler aynı onun gibi. gidiyorsunuz ruyanızı anlatıyorsunuz bu amca yorumluyor, neyse konu bu degildi, bilin ki ekstra olarak bu isi de yapıyor.

  ne diyordum yıldızname' de bakıyor bu amca. tetem ogrenmis bu amcayı bir gun beraber gittik. adımı, dogum tarihimi, dogum saatimi, annemin adını sordu, sırasıyla soyledim. serit halinde kesilmis bir kagıda arapca alfabelerle not aldı dediklerimi. daha sonra birkac kitabı actı, (kocaman bir kutuphanesi var) kitaplara bakarak baska bir kagıda harita cizmeye basladı. tum bu islemler amcanın yaklasık yarım saatini aldı. arada bize karısı cay ikram etti, ordan biliyorum.

  sonuc olarak bana karakterimle ilgili bir suru sey soyledi. evlilik yapacagım kiside dikkat etmem gereken ozellikleri ısrarla anlattı. gelecekte yapabilecegim mesleklerle ilgili bilgi verdi. bilmiyorum belki o anki ruh halimden, belki dedigi bircok seyin dogru olmasından cok sasırdım. oysa pek ragbet etmem ben astrolojiye, herhalde yazdıgı arapca kelimelerden ve o cizdigi haritadan etkilendim.

  kısaca astrolojinin arapcası diyelim biz buna. arada oyle dualar ve muskalar yok. hoca filan degil bu isi yapanlar, ciddi ciddi astroloji ve arapca ile ilgili adamlar sanırım. benim sahit oldugum oyleydi ya da.
  2 ... kabaktadi
 4. 4.
  bakılmasının çok günah olduğu söylenen, falla karıştırılmaması gerken, söylenenlerin yüzde doksanının çıktığı eylem.
  ... peynir aromasi
 5. 5.
  bazılarının para getirisi olarak kullandığı gerçekliğine tam olarak benimde inanmadığım bir tür fal.
  -1 ... west
 6. 6.
  hiç tanımadığınız birinin , yüzünüze patır patır geçmişinizi anlatması. *
  ... bambu
 7. 7.
  tanıdığım bir teyze çok eskiden baktırmış. sana ileride nikah gözükmüyor demiş hoca. kadın gerçekten de hala evli değil bu saatten sonra da imkansız. olacağı ameliyatı sölemiş. onu da oldu. duyduğuma göre bu konuda çok ilerlemiş olan hocalar ne zaman öleceğini de sölüyormuş ama bakabilen de çok çok azmış. üstüne para verseler baktırmam. kötü bir şey söylerse elimde olmadan kaptırıp dert ederim. allahtan başkası bilemez böle şeyleri deyip geçelim.
  2 ... m ilginc olsun istedim
 8. 8.
  inanmamakla beraber balık burcu erkeğini okuduktan sonra derin bir oha çektiğim kitaptır.
  ... kolonoskopil
 9. 9.
  burç diye olmadığı için uydurmadır. fal, gelecek görme, burç pisliktir. yuvarlak laflardır bunlar.
  2 -2 ... selia
 10. 8.
  kesinlikle baktırmak istediğimdir. bir gün arkadaşlarımı toplayıp gideceğimdir.. doğrudur ama büyüklerimden biliyorum.
  ... infinittyy