1. 1.
  türk tiyatrosunu duayeni. başka söze ne hacet.
  2 -2 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: musfik kenter)
  1 ... devedikeni
 3. 3.
  ileri derecede alzheimer hastası ama en şaşırtıcısı asla rolünü unutmaz karıştırmaz bir tiyatro duayeni.
  2 ... emon
 4. 4.
  Finlandiya Dünya Kadın Kuruluşu tarafından yüz yılın en başarılı yüz kadınından biri olarak onurlandırılan hocaların hocası.
  1 -2 ... siberr
 5. 5.
  kendileri 1920 doğumludur... türk tiyatrosunun en önemli aktrislerindendir.. güzellik, asillik ve kültür kendilerinde bolca bulunur, onu gördüğünüz anda hemen bir titreme ve akabinde saygı ve sevgi pıtırcığı bir insana dönüşürsünüz... konservatuvar sınavına girenlerin korkulu ruyasıdır.. *çok sevmeme rağmen, bu kadar korktuğum kimse yoktur herhalde... saygılar ...*
  1 -2 ... agafya
 6. 6.
  Sanat Kurumu'nun ''Geleneksel Yılın Sanatçısı Ödülleri'' töreninde Yıldız Kenter ''En iyi Kadın Oyuncu'' ödülüne sahip oldu.
  1 -1 ... fatal
 7. 7.
  oldukça teatral, doğallıktan uzak oyunculuk sergileyen bir sanatçıdır. özellikle geçirdiği yüz estetiği ameliyatları, yüzünde ağzından başka hiç bir yeri oynatamamasına neden olmaktadır. sürekli şaşırmış, duyguyu yansıtamayan yüz ifadesi bir tiyatrocu için handikaptır. rahatsız edicidir.

  kişiliğine, disiplinine ve sanatçı kimliğine söyleyecek birşey yoktur elbette. yapılan röportajlarda popülist olmayan yaklaşımı, analizleri iyidir. herşeye rağmen saygı duyulan sanatçıdır.
  1 -1 ... telashe
 8. 8.
  istanbul üniversitesi devlet konservatuarında (kadıköy haldun taner) hocalık yapan şahıstır, ve seçme sınavlarında genelde öğrencilerin geleceği ile oynayan( çok beğendim ama seneye gel öyle alacağım seni okula)gibi saçma salak sebeplerle insanların bir yıllarını daha kaybettirip tiyatrodan soğumalarına sebep olan kişidir. bir kaç öğrencisi dersten kusarak çıkmıştır. kendine benzetmeden genelde mezun etmez. nefret edenlerin sayısı çok fazladır.
  3 -1 ... aleyna
 9. 9.
  Şey, ben de yakınen az buçuk gözlemişimdir,hocadır.yakınında yakışıklı gençlerle ODTÜ'ye gelmiştir.Genç kız kılığıyla, lüle lüle saçlarıyla(hala merak ederim, peruk muydu ki?) gıcık olmuşumdur.Bir poz bir pozdur ki pes!Gençlerle flörtyen bir hanfendüdür.
  2 -1 ... kiraze
 10. 10.
  bodrum-turgutreis te,bir gece saat 2:00 de limanda yanımdaki hatunla muhabbetteyken,yanımızdan geçen ve allah allah ben bu hanım'ı bi yerden tanıyorum ama kimdi? denyoluğu yaptığım sanatçı.
  ... ulubilgekisi