1. 1.
  gemide, laleli'de bir azize gibi güzel serdar akar filmlerinde, gülşen abi gibi televizyon adına yapılan ender kalıcılıktaki işlerden birinde yer alan 'kızıl' oyuncu.
  2 ... louis cyphre
 2. 2.
  1968'de istanbul'da doğdu. şehir tiyatroları oyuncusudur. 2004'te salı ziyaretleri'ndeki rolüyle "afife-en iyi erkek oyuncu" ödülünü almıştır. harold pinter'ın a night out ve dejan dukovski'nin bure baruta isimli oyunlarını dilimize çevirmiştir.
  ... vernon sullivan
 3. 3.
  1968 istanbul dogumlu , istanbul üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu oyuncu. laleli'de bir azize ve gemide filmleriyle en iyi çıkışını yapmış daha sonra dizilerde rol almiştır.(gülşen abi, yerim seni, oğlum adam olacak, anne babamla evlensene, hastane, son soz sevginin..)

  uzun süre şehir tiyatroları'nda görev aldı. çıkmaz sokak çocukları, ilk gençliğim, askerlğim, belden aşağı vurmak, gılgameş, op'la zo'nun dramı gibi pek çok oyunda rol aldı. şehir tiyatrolarında suç ve ceza'da razumihin rolünü oynadı. salı ziyaretleri'ndeki oyunu ile afife jale tiyatro ödülleri ve sadri alışık ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır. *
  ... demli sarki
 4. 4.
  erkan can'ın, izmir narlıdere akm'de sahnelenen alevli günler adlı oyununu, sessizce bir köşede izlemiş ve gemide manyağı olan birkaç kişi haricinde kimse tarafından tanınmamış sanatçı. ayrıca alevli günler oyununun da yönetmenidir kendisi.
  ... bir nick var benden iceri
 5. 5.
  (bkz: alyanak)
  kızıl fırtına.
  gerçekten oyunculuğu fırtına gibi.
  4 ... ataturkcu 20
 6. 6.
  içerde dizisinin en canlı karakterlerinden biridir.

  oyunculuk bakımından çağatay denen dallamayı üçe katlar.
  ... schokoladeneis
 7. 7.
  Ufak tefek cinayetler adlı dizinin iyi oyuncularından...
  Rolünün hakkını ziyadesiyle veren aktör...
  Çok iyi.
  ... ozan oyunbozan
 8. 8.
  (bkz: içerde) dizisindeki meşhur alayanak karekteri...

  şimdilerde karı kız dizilerinde oynuyor..
  ... diablo1987