1. 1.
  doğruluğu su götürmeyen gerçektir. hadislerde de bu geçer zaten. kendinize gelin, onlar bizim kurban bayramımızı kutluyor mu?
  9 -33 ... kan tutan kasap
 2. 2.
  Noel ile yeni yılı birbirinden ayırın artık. Biz burada yeni bir yıla girişimizi kutluyoruz. Onların inancı onlara. Kaldı ki Noel kutlandı 25 Aralık tarihinde isa’nın Doğumu olarak kutlanıyor. Bu hristiyanların bayramı olan Noeldir. Biz ise müslümanlar olarak 31 Aralık 2018 gecesinden yeni bir yılın başlangıcı olan 01 Ocak 2019 tarihine girişimizi kutluyoruz. Bu ikisi arasındaki farkı kavradığınız vakit sorun kalmayacak.
  12 -12 ... son60dakika
 3. 3.
  Hz isanin dogumu 24 25 araliga tekabul ediyor. Hrstiyanlarda zaten bunu o aralikta kutluyor. Fakat butun dunya ve kamalistler sirf eski yilin sonu yeni yilin baslangici olmasi sebebiyle 31 aralikta kutluyor, yazik.
  5 -7 ... rebel12
 4. 4.
  yahu noel değil de yılbaşı kutluyorsan neden bir noel adeti olan hindi kesiliyor? neden hindi yiyerek kutluyorsun?
  5 -6 ... masklavi
 5. 5.
  Hala çıkmayanlar için bir fırsat.
  5 -2 ... estrella damm
 6. 6.
  Haklı bir beyan.

  Kafir geleneğine zerre meil eden bir kimse 2019a kafir olarak girer evet.
  6 -6 ... munzevi bir zikir iscisi
 7. 7.
  istersem domuz keser yılbaşını öyle kutlarım amk size mi kaldı.

  hindi yemek hristiyan adetiymiş. yıllardır hristiyanmışız da haberimiz yokmuş lan.
  3 -3 ... sovyet piyadesi
 8. 8.
  yılbaşı kutlayan müslümanlıktan çıkar

  bazı şeylerin kararının "alemlerin rabbine" bırakılması daha doğru olur. misal kim müslümanlıktan çıkar kim cehenneme gider kim cennete gider kim affedilir kim affedilmez gibi. hayır buralarda ahkam keseyim din alimi ayağına takılayım derken şirk koşmuş olup dinden çıkıverirsiniz.

  bir de şu noel midir yılbaşı mıdır her neyse bunlara gösterilen özen neden hırsızlıklara, yolsuzluklara, göz göre göre yenilen kul haklarına, iftiralar atılarak hayatları/ocakları söndürülen insanlara karşı gösterilmez hakikatten anlamak mümkün değil. millete yeni yılı kutlattırmayınca dini mi kurtarıyorsunuz ? diğer şeylerde sessiz kalınca allah ın gücüne gitmiyor mu mesela ?

  "haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" gibi bir söz varken hele.
  11 ... mel mel bakan gibson
 9. 9.
  Dün tüm AVM’ler ve avm otoparkları ağzına kadar doluyken, güvenlikler gelen araçları artık geri çevirirken bir kez daha anlaşılmış gerçektir. Hakkaten müslüman yılbaşı kutlamazmış. Hayatımda ilk defa böyle bir kalabalık görerek Aşırı ikna oldum.
  2 -1 ... rumpelstiltskin
 10. 10.
  Yav he he diyeceğim idda.

  Müslümanlıktan çıkmaya saatler kalmış desenize..
  2 -1 ... dai suki desu