bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bir yılın bitişi ile öteki yılın başladığı saatleri barındıran gece. ör: 2005'in bittiği 2006 yılının başladığı gece.
    5 -1 ... vodafone
  2. 2.
    dansöz izlemeyi sevmeyenlerin bile kendisini izlemeye mecbur hissettiği gece...
    2 -2 ... sesert
  3. 3.
    Kendimizi mutlu olmamız gerekli diye şartlandırdığımız.Saat 12 oldumu:gereksiz yere birbirimize sarıldığımız 1 ocak günü.
    4 ... trda
  4. 4.
    doğum gününde bir yıl daha yaşlandım diye üzülen insanların (özellikle kadınların) nedense aynı anlamı taşıyan bu gecede deli gibi eğlendiği gecedir.

"Kapitalist düzenin dayattığı Para Tuzağı günlerden biri" derim başka bişey değil...
    Bir de şey derler "yeni yıla nasıl girersen öyle devam eder" filan... sırf gıcıklığına geri sayımın yapıldığı dakikaları tuvalette geçirenler de vardır.
    2 -2 ... delikanlımühendis
  5. 5.
    sırf yeni yıla nasıl girersek bütün yıl öyle geçermiş gibi aptal bir inanç yüzünden sahte mutlulukların yaşandığı, tüm eş, dost, akrabaların bir arada olmaya özen gösterdiği, ardı arkası kesilmeyen yapmacık kahkahaların kulaklarda çınladığı, dansöz izlendiği, tombala oynanıp, gelecek yıldaki umutların konuşulduğu, yeni sayfaların açıldığı(!), tüketimin hortladığı basit, samimiyetsiz gece. ben bu ve bunun gibi günlerden, gecelerden hep nefret etmişimdir. nedeni mi? geride bıraktığım 22 yıllık hayatım boyunca yaşadığım hiçbir olayı, kaybettiklerimi asla unutmadım, onlarında benimle yaşadığını ve yaşlandığını biliyorum. iyi bir oyuncuda değilim zaten unuttum rolü yapamam. bu yüzden sevmiyorum sevemiyorum...
    4 ... gonulcelen
  6. 6.
    evde kutlayanların kırmızı donlarını alıp boş odalara kaçıştıkları komik görüntülere sahne olan eğlenceli gece. * **
    5 ... spectracef
  7. 7.
    otel ve eğlence mekanlarının kazıklama günü.
    1 ... depression
  8. 8.
    yeni yıl için planlar yapıldığı, geçen bir senenin muhasebesinin yapıldığı, bir gece sonra her şey sihirli değnek değmişcesine farklı olacağının düşünüldüğü gece.Oysa bir sene daha kayıp gitmişdir ömrümüzden bir yaş daha yaşlanılmıştır ve bu olay hiç de kutlanası değildir.
    1 ... sweetjoliee
  9. 9.
    önemsemediğim bir gün.saniyeler,dakikalar,ve saatler yaşanmış olanları ve yaşananları değiştirmedikten sonra hiç bir önemi olmayan gün..
    1 ... tatlilimon
  10. 10.
    kırmızı gecesi.*
    1 -1 ... esprimakinasi