bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  türkiye cumhuriyeti kurulduğundan bu yana kendisi gibi düşünmeyen halkı cahillikle suçlayan kemalist milislerin paradoksudur.

  -cumhuriyeti kurdunuz halka sormadınız, 'halk cahil, padişah kulu' dediniz.
  -bir sürü ilke ve inkilaplar getirdiniz, 'halk şimdi anlamaz ileride anlar şu anda ahmak' dediniz.
  -27 yıl tek başınıza yönettiniz, 'bu halk seçme iradesine henüz alışık değil' dediniz.

  arkadaşım sene 2012 hala millete güvenmiyorsunuz. nedir bu yahu. siz değilmisiniz insanı merkeze koyan, onu yücelten islamı 2. plana iten. hem halk diyorsunuz hem halkı küçümsüyorsunuz.
  11 -25 ... yenilikci dervis
 2. 2.
  --spoiler--
  gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla olur. cehalet kaldırılmadıkça toplum yerinde kalıyor demektir, yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor demektir.
  mustafa kemal atatürk.
  --spoiler--

  bak adam taa 1930 larda zaten sana cevap vermiş.bize bok yemek düşer.
  6 ... bugun variz yarin yokuz
 3. 3.
  yılla cahilliğin gideceğine inanmayan kemalisttir. belki 1923 yılına göre halk daha akıllıdır fakat 2012'ye ve şartlara göre çok cahildir.

  (bkz: cahil)
  2 ... seargis
 4. 4.
  maviye mavi diyen biridir. çok mu araştırıyoruz?
  1 ... sekerlisu
 5. 5.
  çünkü halk gerçekten cahil.
  ... gothiquee
 6. 6.
  10 senedir ağlayan kemalisttir. bir de halk için halka rağmen diyerek tüyü de dikerler. am beyinli, onca senedir ülke bürokrasisi o veya bu parti aracılığıyla elindeydi. eğitivereydin halkı.
  1 -6 ... letis
 7. 7.
  (bkz: troll olmak/#16111623).
  ... theodorebundy
 8. 8.
  cahil dememektedir. cahilleştirilmiş halk demektedir.
  2 ... ronaldogu
 9. 9.
  istatistiklere göre ömrü boyunca 10 kitap okuyan türk halkının cahil olduğu gerçeğini dile getiren kemalisttir. bu istatistiklere belki kendisi de dahildir ama bu doğruları söylediği gerçeğini değiştirmez. kendini akıllı sanan cahilden öte gerçekleri gördüğü aşikardır. en azından cahil bir halk olduğumuz gerçeğinin farkındadır. cahil olmasaydık bu ülke bunca yıldır olduğu yerde sayar mıydı zaten? başına hala kendini sömüreni getirir miydi?
  1 ... aglaya ivanovna
 10. 10.
  diğer milletleri bilmem de hakkaten türkiyedeki insanların çok büyük bir oranı cahildir. öyle böyle değil hatta bu oran. sadece tv deki güldükleri şeylerin ve facebook denen sitedeki bir videonun altındaki binlerce yorumu okumakla bile anlaşılır. hayatı boyunca köyde yaşamış hiç eğitim görmemiş insanlar çok daha bilgili insanlardır.ben bu kadar cahil olduğunu sanmıyordum ama gerçek budur.
  2 ... frizbi123