1. 1.
  klasik türk babası davranış biçimidir.
  sol el çocuğun ayağına kavranır sağ el ise koluna, ailecek bir, iki, üç nidaları ile sanki toplu açılış törenindeymiş gibisinden cümbür cemaat mutluluğa boğulur. ve çocuk saniyeler geçmeden büzük korkusuyla debelenirken yüzmeyi keşfeder.
  5 -1 ... macera ruhu
 2. 2.
  çocuğun kokuyla 5 saatte öğrenebileceği yüzmeyi 1 dakikada kısa yoldan öğreten yöntem.
  1 ... cuney tarkin
 3. 3.
  çocuk bas bas bağırarak etraftakilerin dikkatini çeker.
  -baba yaaüü yapma lütfen baba babaaa
  cumburlop..
  1 ... win32
 4. 4.
  doğru yöntemdir, doğru uygulanması şartıyla.

  öyle kıyıda durup da sabiyi fırlatırsan suya, o çocuk en iyi ihtimalle hayatı boyunca sudan korkar. ya da sudan korkacağı bir hayatı olmaz.
  4 -1 ... yok yani yanlissam soyle
 5. 5.
  en doğru yöntemdir.

  hatırlıyorum amcam beni suya atmıştı ve sakin ol yoksa kurtarmam boğulursun demişti ve ben onun kurtarmasına gerek kalmadan yüzmüştüm. bazen zorlamak gerekir.
  1 -1 ... yalcin abi
 6. 6.
  çocuğun psikolijisine tecavüz etmektir.

  yav, ben şu an koskoca yaşımda yüzmeyi bilmiyorum. karadenizliyim, istanbul'da yaşıyorum, denizi olan bir şehirde eğitim görmekteyim ama yüzmeyi bilmiyorum.
  bir gün arkadaşımla havuza gittik. ben * havuzun içinde merdivenden tutunarak keyif al(am)ıyordum. bir yandan da havuzda yüzen arkadaşıma imrenerek baktım. derken ayağım kaydı ya da başka bir şey oldu ve suya gömüldüm. deli gibi çırpınıyorum havuzda, nefes alamıyordum, çırpındıkça batıyordum. suyun tüm suyunu içtim neredeyse. ölümle ilk kez bu kadar burun buruna gelmiştim. tam kendimi kaybederken bir adam beni havuzdan çıkardı. ben de koskoca adam olarak ağladım herkesin içinde.
  düşünün bir.
  havuz aslında 1.80 metre derinlikte ve benim boyum da 1.70.
  işte bu olay sonrasında asla yüzme öğrenme girişiminde bulunamadım. arkadaşlarım envai şekillerle yüzerken, "hadi lan, sana da yüzmeyi öğretelim. bak 5 kişyiz burada. sana bir şey olsa kurtarırız. hem burası sığ, hemen ayağa kalkabilirsin." deseler bile öğrenemedim yüzmeyi, istemedim.

  işte o olay beni bu hale getirdiyse, küçük bir çocuğu ne hale getirecek, düşündünüz mü?
  3 ... meb55
 7. 7.
  (bkz: bomba imha uzmanı olsun diye eline bomba vermek)
  3 ... dis guclerin oyunu
 8. 8.
  en mantıklı yöntemdir. iki saat yok kolunu şöyle tut bacağını şöyle tut şöyle yap böyle yap diyene kadar uygulamalı olarak öğrenmesini sağlar. en basit örneğinden ben öyle öğrenmiştim.
  ... eksiyeuyeolamadim
 9. 9.
  yanlış yöntemdir. önce sığ suda öğretilmelidir. bazı kişilerde başarılı sonuç alınması doğru bir yöntem olduğu anlamına gelmemektedir.
  çocuğa matematik öğretmek için diferansiyel denklemler dersi ile başlamaya benzer.
  -1 ... ewentry
 10. 10.
  yanlıştır. severek öğretilme, korku ile kurtulma refleksi olarak. almanlar veya genel olarak başka yabancılarda göremeyeceğiniz bir durumdur. neden yüzücü şampiyonumuz olmadığı daha iyi anlaşılıyor böylece.
  1 ... sxyby31