bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    uludağ sözlük.

eskiden bir sözlükte taş çatlasa 10-15 troll olurdu. kimse daha fazlasını düşünemezdi. zaten troll sayısı fazlalaşınca bahr temizliğ yapılırdı.

karması eksilerde olanları saymıyorum. fikirleriniz çoğunluk tarafından olumsuz görülebilir. ancak troll denen adam için fikir değil başlık önemli. amaç ortalığı karıştırıp olanları izlemek.

şimdilerde huzursuz hayvanlar gibi sürekli birbirlerini itekliyor bunlar. durmadan saçma sapan başlıklarla ancak birbirlerine cevap veriyorlar. adamların iyi yazma kaygısı olmadığı için akıllarına hakaret ve küfür dahil olmak üzere ne gelirse yazıyorlar. bazen sol frame günlük konuşma diline dönüyor resmen. herkes birbirine laf atmış gibi.

başlığın küsuratlı olmaması da gösteriyor yüzde 60 farazi bir sayı. ancak sözlükte yazar olan birçok yazarın da aynı histe olduğundan şüphe duymuyorum. bu durum insanın yazma isteğini bitirdiği gibi okuma isteğini de bitiriyor. kaç yıllık yazarım şurada. yoksa sikimden aşağı kasımpaşa. hiç yazmaz, bırakır giderdim.
    1 -1 ... talihsiz sokak kedisi
  2. 2.
    kendi düşüncemize her uymayana troll dersek olacağı budur.
    1 ... buadamneyinnessi
  3. 3.
    uludağ sözlük'te değil % 60, 10 tane bile adam gibi troll yoktur. yaratıcılık ve mizahtan uzak saçma sapan yazılar yazmakla troll olunamaz. ironinin dibine vurmayı trollük sananlar var, oysaki çoğu birbirinin taklidi saçma salak şeyler yazan yazarlar.

hepsinden öte ve acı olanı bu sözlükte troll kavramının da ne olduğu bilinmiyor. adam, bir görüş kendi inandığı değerlerin karşıtı ve aşırı derecede aykırı ise, direk onu yazana troll diyor. bir insan inanarakta size çok uzak ve insanlık dışı gelen şeyler söyleyebilir, bu onu troll yapmaz.
    ... hayis zayeb