bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  gelinin biraz sonra olacaklara karşılık damattan istediği altın ve benzeri.
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: yüz görümlülüğü)
  damadın takmakta acele ettiği kesin olan ziynet eşyası..
  1 ... sour cherry
 3. 3.
  bir tür zaman ölçüm birimi. örn: bir yüz görümlüğü süresince bakmak.
  ... beklemenin boylesi
 4. 4.
  yüzünü parayla gösterme şekli.
  1 ... gezenadam
 5. 5.
  yüzünü göstermeden alınıyor ki, yüzünü görünce kesin damat kaçacak.
  1 ... lamassu nisyan
 6. 6.
  bir nevi fahişelik diyebilir miyiz buna. diyemeyiz sanırım bu ülkede. para karşılığı bekaretini verme. nerde kaldı aşk sevgi demezler mi adama. gelenek falan diye savunmayın şimdi sanki her geleneğimize sıkı sıkıya bağlıymışız gibi.
  -1 ... malumat furus
 7. 7.
  Eski bir gelenek. Şimdilerde uygulanması son derece saçmadır. Zira, yüz görümlüğü eskiden, birbirini gerdek gecesi gören insanların uyguladığı bir metodtur.
  1 ... doldurma kaset
 8. 8.
  gerdek gecesi yüzü görmek için geline verilen paye. damat istemediği birisiyle evlendirildiyse yüz görümlüğünü vermeden direk mevzuya girebilir.
  ... allah allah kontesi kim sikti
 9. 9.
  bazı erkek olduğunu tahmin ettiğim yazarlar yüz görümlüğünü tuhaf karşılamış ama bana kalırsa "yüz görümlüğü is a must". yani olmazsa olmaz. zaten başlık parası da kalmadı bu devirde. ne olur sanki gelininizin gönlünü bütçenize göre bir hediyeyle alsanz? bunu burada tartışmak bile çok ayıp ya gerçekten.

  gelininiz hediyenizi taktığında hep sizi hatırlayacak. bu yüzden bence sıradan bir şey almayın. bu hediye sizin imzanız gibi bir şey olacak. benim tercihim gerdanlıktan yana. ama siz zenginseniz gerdanlık, küpe, yüzük, bilezik seti de alabilirsiniz.yok eğer gelininize güvenmiyorsanız da o kadınla hiç evlenmeye kalkmayın zaten.
  ... angee