1. 1.
    hiçbir şeyden tatmin olamayan doyumsuz insanlardır.

- sen yürüme diye sana yürüyen merdiven yaptık gene yaranamıyoruz...
    11 -4 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    acelesi olan insanlar grubundan olmasi muhtemeldir.yuruyen merdivende herkes durdugu icin herkesten yol istemek zorunda kalir bu zat-ı muhterem.
    3 ... cell-im
  3. 3.
    etraftan cıkcıkcık efektine maruz kalan insanlardır.
    "kardeşim madem yürüyeceksin git yürümeyenine, senin yüzünden sağ tarafa park ediyorum kendimi.."
    (bkz: cıklamak)
    1 ... cikarinbeniburdan
  4. 4.
    onlar yürürken acayip bir eziklige kapılıyorum,acaba ben niye duruyorum diye
    4 -1 ... hanimaga
  5. 5.
    istanbuldaki metroda duranların sagda durması ve yürüyenlerin soldan yürümesi gibi bir sistem gelistirilmek zorunda bırakan insanlar
    2 ... dopdop
  6. 6.
    (bkz: kafanız karışmış sizin)
    3 ... hosgeldin cadisi
  7. 7.
    eğer yürüyen merdiven boşsa zevkle yapılan eylem
    (bkz: o sizseniz o sizseniz hoşgeldiniz)
    1 ... doksanüç
  8. 8.
    istanbula gittiğimde solda durduğum için beni bir dövmedikleri kalan psikopat insanlar

edit: haklilar lan aslinda
    3 -1 ... shakesbeer
  9. 9.
    yürüyen merdiveni bir kolaylaştırma olarak gören insan davranışı. zira bu alet hala bir merdiven. hala basamakları var. ki "5 dakikada çıkılabilecek mesafeyi yürüyen merdivende yürüyerek 1 dakikada çıkabileceğinizi biliyor muydunuz?" sorularına cevap insanlardır. sol tarafında boşta bırakılarak durma özgürlüklerini kullanan her insan gibi yürüme özgürlüğünü kullanmak isteyen insanlara saygı gösterilmesi jesttir, mayhoşluktur.
    5 ... tankut kabza
  10. 10.
    acelesi olan insanlardir. eger benim gibi kiz arkadasinizi 15 dakika beklettiyseniz yuruyen merdivenleri cifter cifter cikma ihtimaliniz de yuksektir. onun icin lutfen sag tarafta durunuz. *
    2 ... olur be