1. 1.
  iki gün üst üste farklı olayları içeren iki yüksekten düşme rüyası gördüm. ilk rüya da oldukça yüksek demirden bir kulede (yaklaşık 80 mt.) bir kaç kişiyle beraber rehin alınmıştık. Sonra bizi rehin alan kişi, hepimizi tek tek aşağı atmaya başladı. Beni atınca yere düştüm ama bir şekilde hiçbir şey olmadı. Bayağı gergin bir rüyaydı.

  ikinci rüyada rüyanın başında başka olaylar olsa da sonuna doğru kademeli dik falezlerin olduğu bir sahilde dedemin balık tuttuğunu farkettim. Yanına gittim o sırada oltayı denize fırlattı. Oltanın ucu denize girmiş mi bakmam için beni bi alttaki falezlere gönderdi. Oltanın orada elektrik teline takıldığını gördüm. O sırada orada bulunan 4-5 genç daha vardı. Ben zorla ipi kurtarmaya çalışırken bunlar alay eder gibi bi şeyler söylemeye başladılar. Bende onlara direk etmesemde içinde bulunduğum duruma istinaden bir kaç laf küfür söyledim. Sonra bunlar beni falezlerden aşağı attı, alttaki bir kayaya çarptım sonra denize düştüm. Yalnız kayaya çarpınca hissettiğim acı uyandığımda bile vardı.

  Bir de bunlardan ayrı olarak yine yakın bir zamanda gördüğüm rüya vardı. Rüyada 8-9 katlı bir binaya tırmanıyordum. Nerdeyse çatıya çıkacağım an şiddetli bir rüzgar esmeye başladı ve acayip korktum. Düşmedim ama çatıya da çıkamadım rüya orada kesildi.

  Yani ben yüksekten korkan biri değilim. Tamam düşme korkum var ama 500 metrelik binanın tepesinde rahatlıkla dolaşabilirim. Bilinçaltımda neler dönüyor orada neler yaşanıyor anlayabilmiş değilim.

  Edit: Bi de mınakoyim rüya tabirleri makam mevkide ani düşüşler yaşayacağımı belirtiyor. Sanki makam mevkimiz var da. En büyük makamı şu sözlükte yazar olan biri için irdeleyici gerçekten.
  2 ... cerevesta
 2. 2.
  Yıllar önce şahsımda da bulunan korku. Şanslıyım ki fobiye dönüşecek zemini bulmadan ilga etmeyi başardım. Ne zaman yüksek bir binanın balkonundan ya da kalenin burcundan aşağı baksam başım döner karnıma tuhaf bir his çöreklenirdi. işte sonra yaşama karşı duyarsız hissettiğim bir gün oldukça yüksek bir uçurumun kenarında birkaç saat oturdum. insanın çoğu şeyi hayal ederek abarttığının göstergesiydi adeta. o gün bugündür yükseklikten korkmam. Hatta işi abartıp lunaparkta gözüme kestirdiğim oldukça yüksek araçlara da binerim. Korku, savaş ya da kaç tepkisinin ürünüdür. Bu tepki insanı en zor durumlarda hayatta tutar. ancak onu kontrol etmek elzemdir. Kontrolden çıkarsa yaşamı sekteye uğratır.
  5 ... kalbin murakabesi
 3. 3.
  önceden böyle bir korkum yoktu ama ilginç şekilde rüyamda yüksekten düşe düşe böyle bir fobi oluştu.
  1 -1 ... 4 islem bilsek yeter
 4. 4.
  yüksekten düşmek çok acı vereceği içindir. Nefesiniz falan kesilir heralde acı bir durumdur.
  -1 ... premium sozluk hesabi
 5. 5.
  yüksekten düşme korkusu sanılsa da esasında yerle yeksan olabilmek için dayanılmaz şekilde duyulan kendini aşağı atma arzusuna direnememe korkusudur.

  her insanda olmaz

  yükseklere alistikca geçer uzak kaldıkça tekrar nukseder.

  araştırılmamış başlı başına bir tez konusudur.
  2 -1 ... ne olursun guzelim sevsem seni