1. 1.
  akp iktidarı döneminde iyiden iyiye halkı sikmenin bir yolu olan vergilere karşı bizim gibi boyun eğmeyen, direnen vatandaşların bildiği, öğrendiği vs geliştirdiği mücadele yöntemleridir.

  türkiye'de vergi aracı her daim devletin halkın yolmasının bir yolu olarak kullanılagelmiş ne yazık ki, vergi adaletinden ise bahsedebilmenin imkanı yok. zaten gelir adaletsizliğinde dünyada 3. sırada olduğumuz tekrar hatırlatmak faydalı olabilir. gelirin adil dağılmadığı bir ortamda vergi adaletinden de bahsetmek abes olacaktır dolayısı ile.
  malum hepimizin bir düzeni var, ailesi var ve bundan dolayı zorunlu harcamaları vs bir sürü gideri var. tüm bu yükün altında ezilmeden kalmaya çalışırken bir de günden güne artan vergi yükü işimizi daha da zorlaştırıyor.

  o yüzden ben mümkün olduğunca vergiden kaçma taraftarıyım artık. zira türkiye'de dürüst bir vatandaş olarak hayatını idame ettirmek şu saatten sonra gerçekten çok zor. bunun en basit örneklerinden biri de kanayan yaralarımızdan biri kaçak elektrik olayı herkesin malumu. demem o ki imkanın varsa kaçak elektrik kulllan kardeşim, fiş almayarak fiyatı kırdırma imkanı buluyorsan pazarlık et alma o fişi, en azından kdv'yi ödemezsin. vs bunun gibi bir sürü farklı yöntem bulunabilir, geliştirilebilir diye düşünüyorum. zorunlu olmadıkça bazı gider kalemlerinden kaçınmak ya da bunların kaçak olanlarından kullanmak da etkili bir çözüm şekli tabi(kaçak sigara, alkol vs gibi).

  enayi gibi fatura ödemenin, vergi vermenin alemi yok, kaçırabilen kaçırsın valla hakkımı helal ediyorum ben.
  2 ... tasaklara ufleyen adam
 2. 2.
  erkenden ödemek mesela. faizden kurtulursunuz.
  -2 ... ibni maymun
 3. 3.
  ticaret yapıyorsanız iyi bir muhasebeci tutmaktır.
  1 ... system error
 4. 4.
  kimse ödemesin, görün nasıl geri adım atılıyor.
  1 ... baksensizdeiyiyim