1. 351.
  Özel üniversite de tezsiz olarak yapıyorum. Ama 1 yılın ardından tezliye çevirmek için devlet üniversitelerine ales ve yds puanlarımla müracaat edeceğim. Özel sektörde iş yok o yüzden en iyisi akademisyenlige yönelmek.
  2 -1 ... duygusuz adam 2
 2. 352.
  Türkiye'de yaparsanız size yüksek işsiz ünvanı veren bir akademik eğitim faaliyeti. Eğer torpil sevmeyen, yalan söylemeyi ve yalakalık yapmayı beceremeyen biriyseniz zaten kendi üniversitenizde yapma fikrini unutun. Diğer üniversiteler de eğer tanıdık bir hoca yoksa sizin yüzünüze bile bakmayacaklardır. Ha alanla ilgili çok fazla bilgiye sahipsinizdir, çok aktif bir kişisinizdir, süper birisinizdir belki o zaman en iyisi dünya üniversiteler sıralamasında 600 küsürüncü olan güzide okullarımızdan biri kabul edebilir. Sonuçta eğer o okulda kalıp da akademisyen olmak için her türlü eziyete katlanmazsanız işkur'a kayıt olup "acaba kaç yıl sonra iş sahibi olacağım?" sorusu kafanızda, karşınızda bilgisayar, kulağınızda "eyyy amarika." diye bağıran siyasetçilerin tv'den gelen sesi öyle kurur kalırsınız.
  2 ... selfcontrol
 3. 353.
  bu dönem aldığım üç dersin ikisini bıraktım. birinde de bir tek derse gitmeden araştırmamı yazıp çekildim, gecirirsen ekime..

  ulan!

  pazartesi gece 22.00 de bitiyor dersim. eve bir saat yol var okuldan.. sabah 8.00-4.30 arasi işteyim. yorulmuşum, zihnim dolu, bi ton işim gücüm var.

  ders esnasında şu ana şahit olduktan sonra bıraktım derse gitmeyi. bunlarla benim diplomam birse sokayım o diplomaya

  yüksek lisans

  teşekkürler.
  5 -1 ... corbadaksinekkanadi
 4. 354.
  Insanı çoooook yorabiliyor. Iyi düşünmek gerek.
  ... galaksi
 5. 355.
  Turkoloji ve halkbilimi alanında yapmistim bir zamanlar..
  ... asin
 6. 356.
  bu eğitimde yapılan en büyük hatalardan biri, yüksek lisans tezinde istatistik analiz kısmını "nasıl olsa yapılır bir şekilde" diye düşünerek, en sona bırakıp 1 hafta ayırmaktır. danışman hocalar da genellikle bu konuya gereken önemi vermez ve öğrenciyi uyarmaz. (gerçi hangi konuda uyarıyolar ki) sonrasında işin içinden çıkamayınca kapı kapı "şu güne yetiştirmem gerek" diye istatistikçi aranır.

  bu hataya düşüp, savunmaya bile giremeden 3 yıllık yüksek lisansı çöpe giden insan tanıyorum.

  bakın burası çok önemli! *

  bu işe kalkışıyorsanız ve tez çalışmanızda istatistik analizi varsa ya bu konuda eğitim alın ya da çalışmanın en başından itibaren bir istatistik uzmanı ile * birlikte hareket edin.

  eğer öneri isterseniz tık.
  6 ... achilles
 7. 357.
  kişisel tecrübem bir şey gösterdi. o da şudur; fazla uçmamak gerekiyor. unutulmamalıdır ki bu en nihayetinde bir yüksek lisans tezi. burada öyle büyük teorik açılımlar yapmanız hiç gerekli değildir. bir konu hakkında araştırma yapacaksınız. ilgili literatürü bir araya getirin. 80-120 sayfalık bir metin çıksın yeter. bu bir opus magnum değil. benim gibi şartları çok zorlarsanız, yine benim gibi bedensel ve ruhsal sağlığınızdan çok kaybedebilirsiniz. şahsen fazla hırslıydım. araştırma yaptığım konuda bir doktora tezinin dahi üstüne çıktım, o ayrı. ama gerçekten yıprandım. ve bir sene kaybettim. basit bir tez bana bir sene daha kazandırabilirdi. yine de tezim ben ve hocam başta olmak üzere herkesi tatmin etmiştir. ve metodolojik anlamda birçok kavramı cumhurriyet devri tarihçiliğine taşımışım ve birçok teorik tartışmaları bir arada analiz etmişimdir. ama dediğim gibi. ne kadar yıprattığını size anlatamam. çünkü tezim öyle pat diye ortaya çıkmadı. çok savruldum, çok değişik sorular peşinde vakit kaybettim. bitiremeyeceğimi dahi hissettiğim oldu. o stresi tarif edemem. bu süreçte reflü oldum. 15 kilo alarak bir adet göbek sahibi oldum. sevgilim tarafından aldatıldım. falan filan. tek bir gerçek var. ne olursa olsun yıkılmadım. yani mental disiplinimi hiç bozmadım. hayattan kopmadım. pes etmedim. bugünden baktığım tezin akademik boyutu bir tarafa en çok beni onurlandıran da bunlardır. o kadar zor zamanlardı ki. bunları sosyal çevrem hiç fark etmedi bile.
  4 -1 ... mb isimli cocugun anilari