1. 351.
    Şu an yaptığım ve keşke hiç bulaşmasaydım dediğim şey. Çalışan insan için çok zor. Yoğun bir şekilde slayt, ödev hazırlamak gerekiyor ve ciddi emek istiyor. Kendi açımdan düşündüğümde çok da gerek olmadığını anladım.
    4 ... hayallerle
  2. 352.
    okumuşlarda serseri haydut oluyor samimi dürüst insanlara ihtiyacımız var vardır.
    ... ruzhan
  3. 353.
    Tez bitince gelen rahatlama vazgeçilmez oluyor. Sonra da duramıyorsun yazmak istiyorsun devamlı.
    ... valentinesday in sarajevo
  4. 354.
    Sizin etrafınızda da vardır bunlardan epey. Bilimle uzaktan yakından alakası olmayan, onu geçtim bilimsel konulara merak bile duymayan tipler yüksek lisans yapıyor. Bunun sebebi de, içinde yüksek geçen bir unvan elde ediyor olmaları. Her şeyleri gösteriş ve ambalaj olduğu için çok meraklılar buna. Sanmıyorum ama, belki de biraz para var diyedir. Yoksa gerçekten bilim insanı olacak bir kafa yapısında değiller. Unvan için asgari şartları yerine getirmekle bilim insanı olunsaydı...
    -1 ... anambunelan
  5. 355.
    ilerde düşünüyorum. Tarih mezunuyum. Devam edeceğim.
    1 -2 ... traveler of secret moments
  6. 356.
    Yüksek lisans bilim insanı olmak için yapılmaz. Zaten yapan da bilim insanı falan olmaz. Yüksek lisans okuduğun bölümle alakalı bir konuda uzmanlaşmak için yapılır. Mesela bir pazarlama mezunu halkla ilişkiler veya reklam Masterı yaparak o konuda, tek somut bir alanda uzmanlaşır. Tezli yaparsan okulda kalma şansın olur. Tezsiz yaparsan iş hayatına katkısı olur. Olursan Akademik personel olmak dışında Ünvanı yoktur. Hepsi budur.
    3 -2 ... lara croftt
  7. 357.
    Yeni sisteme göre tezsiz yüksek lisans yapan derzolarda doktora yapabilecek.
    1 ... vexillarius of theodopolis
  8. 358.
    lisans sonrasında iş, güç tantanasına askıya aldığım ve ciddi anlamda teşebbüslerime 5 yıl aradan sonra ilk defa bu sene sanat tarihi'nden başlayacağım akademik basamağın ilk safhası
    1 ... soprano92
  9. 359.
    Bugün itibari ile bitirmiş olduğum lisansüstü eğitimin ilk basamağıdır. Yorucu hatta çok yorucu ama akıllı çalıştım ve nitel çalıştım.
    2 -2 ... my name is nobody
  10. 360.
    bahar yarıyılı ilanları devam eden.

yavrucak yeni bitirmiş, moralini bozmayın.

tüm taze mezunları tebrik etmiş olalım.
    1 ... planimdabuyoktu