1. 1.
  Selamlar, 2 hafta önce üniversiteden mezun oldum. istanbul Üniversitesi Türkçe öğretmenliği alanında yüksek lisans kazandım; ama okul taşınacak falan diyorlar. Bu da benim canımı sıktı. Yüksek lisans yaparken bir yandan da KPSS’ye çalışmayı düşünüyorum; ama arkadaşlarım çok zor olur falan diyorlar. Ben de sözlüğe danışmak istedim. Beni aydınlatırsanız çok makbule geçer; zira düşünmekten kafayı yiyeceğim.
  -3 ... nostradamusunkabusu
 2. 2.
  Sözlük formatıyla beraber noktalama işaretlerini de öpen "Türkçe"cinin isyanı.

  Böyle önemli konularda milletin ipiyle kuyuya inilnez. Seni senden iyi tanıyan yok, yaparım diyorsan yapsrsın.

  Okulun yeri taşınacak diye böyle kararlar alman da nasıl bir saçmalıksa...

  inşallah amaç "hey buraya bakın ben yl yapıyorum" demek değildir...
  4 -1 ... planimdabuyoktu
 3. 3.
  ";" işaretini yanlış kullanmak vs Türkçe öğretmenliği? güzel trolmüş kardeş. kafası şimdi geldi.

  edit: eksilemeseydin iyiydi seni lanet olasıca düzenin sıradan piyonu. ulan Türkçe öğretmenliği üzerine yüksek lisans yapsan kaç yazar? hadi yaparsın iyidir güzeldir de yahu kpss ne amk ya? akademisyenliği neden hedeflemiyorsun? madem bir boka girdin dibine kadar gir. ama yook.. insanımız öylesine düzen insanı olmaya meraklı ki ygs, lys, ales yetmezmiş gibi bir de kpss çöplüğüyle cebelleşmek istiyor. kpssyi kazansan ne olacak? tamam iyi maaş alacaksın belki ve o çok istediğin salla başı al maaşı gibi memur zihniyetinle rahat yaşayacaksın. eee? peki onurun gururun ne olacak? ulan ben bu hayat neden geldim? diye sormayacak mısın kendine? geçmiş nesiller gibi sen de bu dünyaya bir şey katmadan, adın yıllar sonra hatırlanmayacak bir adam olarak kalacaksın.

  neden sisteme dahil olma çabası var la sizde? neden yeni bir yol açıp insalara ışık tutarak gelecek nesillere adını andıracak bir şeyler vermemek?

  şimdi uza ulan deve. yazmayı da öğrenmeden gelme "türkçe" öğretmeni!
  3 -4 ... plutonun hakkini savunan adam
 4. 4.
  upluyorum. ki yeni nesle öğretim verecek sözüm ona "Türkçe" öğretmenini görün diye.

  evet eğitim değil, öğretim.
  1 -1 ... plutonun hakkini savunan adam
 5. 5.
  Yüksek Lisansı bırak, KPSS'ye bak... Tez, YDS, Doktora vs.. engeli çok. KPSS ile tek seferde atanmak mümkün *
  ... kaynarcali
 6. 6.
  edit: arkadaşlar, kullandığım noktalı virgül yanlış değildir. görüyorsunuz ki öncesinde bir yargıyı (cümleyi) bitirmişim ve o yargıda sunduğum bilgiyi açıklama aşamasına geçmişim. bu durumda virgül kullanamam; çünkü en başta bu iki cümlenin herhangi bir ögesi ortak değildir. bunun dışında “ama, fakat, lakin, çünkü...” gibi kelimelerden önce bir noktalama işareti kullanmak ya da kullanmamak tamamen kişinin kendi kararıdır; ama bana ve hocalarıma göre mantıklı olan kullanım şekli budur.
  1 -1 ... nostradamusunkabusu