bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 53.
  Son iki yıldır girmediğim sınav. Sanırım daha girecek de değilim bu sınava. Kpss de seneye son. Sınav kelimesi duymak istemiyorum artık.
  ... sairceketli
 2. 52.
  Tavuk restorant zincirleri gibi olmuş ismi.
  2 ... arthurgordonpym
 3. 51.
  Gene değişmiş sistemdir. ilk aşamada fen ile sosyal bilimler yoktu tam bir saçmalık idi bu konu şimdi eklenmiş 20 soru da olsa. Azcık daha düşünülseydi üzerinde keşke durmadan ilaveler yapılıyor aslında önerileri dikkate almak önemli ama olmaz ki zırt pırt değişiklik. Sınav gününe kadar değişiklik olacak sanırım.
  1 ... titia
 4. 50.
  yıllar öncesine geri döndüler. sınav tek puan say söz ea dil e ne farkı var niye denedik bunca yıl. yapboz tahtası yaptık milli eğitimi
  ... gilgamesh
 5. 49.
  3.kez gireceğim lanet sınavdır.kahrolsun bağzı şeyler.
  1 ... kaprisliboy
 6. 48.
  yeni sınav sistemi sadece isim değişikliğinden ve bütün sınavların sene sonuna itelenmesinden oluşmuş. Hala birçok cevapsız soru barındırmaktadır. Yeni ve zamansız olduğu için birçok kişi magdur olacaktır.
  ... memetali bey
 7. 47.
  Anladığım kadarıyla önlisans bölüm okumak isteyenlerin sabah oturumuna lisans düşününenlerin 2 oturuma da girmesi gerekiyor.
  Peki ya önceki sistemde ygs puanıyla öğrenci alan 4 yıllık bölümler vardı. Bunlara girmek isteyenler hangi sınava girmeli ??
  1 ... ilim irfan sahibi
 8. 46.
  2000'lilerin laneti devam edecek..

  ulan harbiden ne çekti şu nesil bu adamlardan bi rahat bırakın nefes alsın şu çocuklar.
  ... demilich
 9. 46.
  Bilim insanı diyince aklına gökten yere inen gizemli insan gelen kitle için normaldir.

  Daha düne kadar fizik, kimya gibi alanlara boş alan deniliyordu e bu zihniyete sahip insanların hükümetinden ne bekliyorsunuz ki? Sizin bilim dediğiniz fizik, kimya, biyoloji zaten. Bunlara önem vermezsen anca ülkede patates yetiştirirsin o da hormonlu olur.
  6 ... keyf kahyasi
 10. 45.
  ilk aşama olan Temel Yeterlilik Sınavında puan türü ayrımı yok. Hiç Fen Bilimleri Çözmeyen bir Sağlık MYO öğrencisi veya Sosyal Bilimler Çözmeyen Sosyal Hizmet öğrencisi alınacaksa en azından ilgili iki dersin katsayılarının eşit dağıtılmaması gerek. Say, Sözel, Ea puan türleri MYO’da da uygulanmalı ve ilgili iki dersin katsayıları bu puan türlerinde farklı oranlarda olmalı. 4 yıllık bölümlerde de katsayıların iki kısımda eşit dağıtılması bir sıkışmaya neden olabilir. Ve ayrıca bir EA öğrencisinin hiç sosyal bilimler çözmemesi ne kadar doğru? 4 yıllık bölümlerin katsayılarında da değişiklikler yapılabilir. Bu değişiklikler bence bu seneden yapılabilir. YÖK başkanımız uyarıları eleştirileri dikkate alan biri bu katsayılar değişebilir bence geç kalınmış değil. Saygılar
  -1 ... titia