1. 1.
  (bkz: paran mı var derdin var)
  (bkz: milyon tl sahibi garip çilesi)

  edit; 30 saniyede başlığın başa kalması ve kapitalizmin tuzağı.
  (bkz: vay anasını sayın seyirciler)
  10 -2 ... yes comment
 2. 2.
  - 1 milyon dolar çekmek istiyorum.
  + allahım bütün deliler beni buluyor. kardeşim onu çekebilmen için bankada en az o kadar paran olması gerekiyor diyorum. sizin sadece kredi kartı borcunuz var.
  - hep zorluk çıkarıyorsunuz.
  108 -3 ... deep
 3. 3.
  bankalardan genelikle 5000tl ve üzerinde çekilen tutarlarda çekilecek tutar, çekmeyi düşündüğünüz şubeye gün içinde gelecek grup saatine uygun bir zamanda ayırtılmazsa karşılaşılacak sorunlardır. esasında şube kasasında fazla para varsa işlem yapılabilir fakat şube kasalarında bekleyen fazla paralar şubelere maliyet oluştururlar.şubeler cari hesabı(şch) denilen zımbırtı tam burada ortaya çıkar. bir örnekle izah edeyim. şube kasada 10 lira olduğunu varsayalım. şube kasasındaki parayı gen. müdürlüğe gönderir ise 3 lira gelir elde eder. fakat bunu kredi olarak satar ise 5 lira gelir elde eder. ancak 10 lira gen. müdürlükçe belirlenen saate kadar şube tarafından gönderilemez ve elinde kalırsa buna da maliyet yer. yediği maliyet şube karından düşülür.
  4 ... zigana34
 4. 4.
  allah başka dert keder vermesin sorunudur. ancak gerçekten vardır böyle bir sorun. insan trilyonları olunca önünde her yolun açılacağını sanır. ama gelir miktarı arttıkça insan başka dertler edinmeye başlar. 1 trilyonu cüzdanında taşısa taşıyamaz. mecbur bankada durmalıdır. ancak bankalarda işlem yapılan para miktarı arttıkça müşteriden kıllanmaya ona göre zorluklar çıkarmaya başlarlar. diyelim helikopter alacaksın bandak 400 milyar anında çekmen lazım. bir sürü türk bankası kılıydı yünüydü insana hırsız vergi kaçarçısı, hortumcu dolandırıcı lanet sonradan görme insan muamelesi yapmaya başlarlar. ben çözümü isviçre bankalarında buldum. ne sorgu var ne sual var. istersen 1 milyar dolar çek (onu denemedim henüz) internet sitelerinde bile "bu işlemi yapmak istediğinizden emin misiniz" soruları bile yok. doğrudan 1 milyar dolar başka hesapta. demek ki benim gibi beyaz türklerin isviçre bankalarını tercih etmelerinin bir sebebi varmış.
  3 -1 ... hibrit kibrit
 5. 5.
  yeni hesap sahibi olup da yüklü para çekmek isteyen kişi hele bir de başka şube müşterisi ise potansiyel dolandırıcı gözüyle bakılır. sorun yaşamanız muhtemeldir.
  2 ... calyx
 6. 6.
  (bkz: allah dert verip derman aratmasın)
  2 ... trablus
 7. 7.
  yüklü para çekerken bankanın çıkardığı zorluklar yetmiyormuş gibi, bankaların önünde rahatça inilebilecek helikopter pistinin bulunmaması da oldukça can sıkıcı.
  6 ... yalnis
 8. 8.
  insanı doğduğuna pişman eden zorluklardır. şu fani dünyada doğduğumuza bir pişman olamadık iyi mi?
  3 -1 ... guzunamca
 9. 9.
  BANKANIN ATM MAKiNASINDAN ÇEKERKEN PARANIN BiR KISMININ TAKILIP iÇERiDE KALMASI.
  2 ... birdy
 10. 10.
  bir sürü soru sordukları için çıkan zorluklardır.

  -neden çekiyorsunuz paranızı?
  -bir kısmını bırakmak ister misiniz?
  -bankamızda bu kadar para mevcut değil, diğer şube ile görüşelim ama arkadaş yemekte bi saat falan beklemeniz gerek ben mesaj gönderdim bakınca yollar sanırım. *
  -kimlik olması şart efendim, ehliyetle olmaz
  -imzanız değişmiş gibi, tekrar atar mısınız? *
  -müdür bey ile bir görüşelim
  -döviz iyidir döviz dövize yatıralım ister misiniz? *
  3 ... karakuzusu