1. 1.
    Anlamadığım insan tipidir. Tamam şu ya da bu dine inan demiyorum ama yüce bir yaratıcıya nasıl inanmıyorsun bütün evreni bir tesadüfler silsilesine nasıl bağlıyorsun. Bugün bile haberlerde gördüğüm şuydu samanyolunun haritasını çıkartmış bir bilim dergisi bildiğimizden çok çok daha büyükmüş.

Yani yüce bir yaratıcıya inanmak için etrafımıza bakmamız yeterli sanırım. Benim aklım evrenin bir tesadüfler silsilesi ile meydana gelemeyecek kadar muazzam olduğunu söylüyor. Tabi herkesin görüşüne de saygım olduğunu belirtmek isterim.
    4 -7 ... altrnatifakim
  2. 2.
    yüce yaratıcı tarafından yaratılmış beyindir.
    3 -1 ... yasusbi
  3. 3.
    yüce bir yaratıcı olmadığını anlayan beyindir, düşünen beyindir, tartışan sorgulayan beyindir, bazılarında olmadığını anlayınca üzülen beyindir.
    1 -3 ... ykolmak
  4. 4.
    Yüce yaratıcı nin ibretialem için yarattığı beyindir.
    1 -3 ... bicaybisigara
  5. 5.
    somut olarak hiçbir şekilde algılamayan bir şeyin (ki eğer algılanabilseydi herkes iman ederdi) öyle veya böyle olması gerektiğini savunan insandan çok daha mantıklıdır.
    Ha bir de şöyle gerizekalıca bir hikaye anlatırlar:

Allah yok,çünkü ne görülür ne tutulur,
    O zaman senin de aklın yok
    2 -3 ... cikciksel
  6. 6.
    kafatasımın içindedir.
    1 ... sakin ve sampiyon
  7. 7.
    yaradılışçılara göre yüce bir yaratıcının yarattığı beyindir. siz bu beyne ve sahibine laf ederek, yaradanınızın eserine laf ediyorsunuz, hani bahsettiğimiz beyin inanmıyor, sizdeki beyin ne iş yapıyor?
    1 -1 ... shinso
  8. 8.
    anladığı anlamadığı her şeyde topu kurgu bir yüce yaratıcıya atarak düşünmeyi reddeden beyinlerden farklı çalışan beyindir.
    2 ... ucbeskirkdort
  9. 9.
    Bu her görüşten entrylerin tesadüfen girildiğini varsayarsak. Sıradaki tesadüf hepimize gelsin diyeyim o zaman.

Şu hikaye benim çok hoşuma gitmiştir hep dinleri bir kenara bırakalım. Hani ibrahim peygamber dünyaya geliyor ya önce ayı görüyor ışıl ışıl parlıyor benim tanrım bu diyor sonra ay gidiyor güneş doğuyor o dahada bir güzel parlıyor ve bu sefer diyorki benim tanrım budur. Akşam oda batıyor her yer karanlığa gömülüyor. Benim tanrım bunlar olamaz diyor. Benim tanrım bu gördüğüm herşeyi yaratandır diyor.

Peki yüce bir yaratıcıya inanmak bir ihtiyaçmı ? Benim için bir ihtiyaçtır arkadaşım yoksa hiçbirşeyi, bir temele oturtamıyorum bu muazzam evrenin oluşumunu açıklayacak bir argüman daha yok.

Ateistler şunu bunu açıklayın diyip yüce yaratıcının yarattığı o beyninizi aşağılamak istemiyorum.
    -3 ... altrnatifakim
  10. 10.
    yaratıcının varlığına inanmak insan ruhunun bir ihtiyacıdır. peki inanmıyorum demek nedir. bu da vicdanını rahatlatmak için bir başkaldırıdır.
    1 -1 ... diazonyum tuzu