1. ?.
  KAYSERi ye 2 nci devlet üniversitesi kurulması ve adının abdullah gül üniversitesi olmasının YÖK Genel Kurulu nda kabul edilmesidir.

  haber detay; http://www.hurriyet.com.t...ndem/14026803.asp?gid=373
  -1 ... uluyanardag
 2. ?.
  her cumhurbaşkanın isminde üniversite var bence buda normal bir olaydır abartılmaması gerekir.
  3 -2 ... falcata
 3. ?.
  (bkz: kenan evren anadolu lisesi)
  -1 ... 4 414
 4. ?.
  daha ölmemiş adamın adını üniversiteye koymak yağcılığın yalakalığın yavşaklığın en güzel örneklerinden biridir.adam buna karşı çıkmıyorsa onun da çözemediği sorunları olabilir.
  3 -2 ... kaplus
 5. ?.
  Normal bir durum. Bu memlekette süleyman demirel gibi masonun bile devlet üniversitesi var , abdullah gül gibi haysiyetli bir adamın da haydi haydi adını taşıyan üniversite olması lazım.Geç bile kalındı.
  6 -4 ... can burc
 6. ?.
  her cumhurbaşkanı nın adına üniversite olduğu doğrudur. keşke bu ülkeye yararı dokunmuş cumhurbaşkanlarının adına yapılsaydı sadece. malesef türkiye de yaşıyoruz. darbecilerin adına bile okul var. (bkz: kenan evren anadolu lisesi) dışardan duyan darbeci yetiştiriyoruz zanneder. (bkz: fuck the system)
  1 ... prozaccum
 7. ?.
  abdullah gül resimli çantalar, defter-kitap kapları da üretilmeli. ayrıca üniversiteyi kazanan her öğrenciye abdullah gül posteri verilmeli. bir de abdullah gül oyuncak ayıları filan da üretilse fena olmaz.
  2 -1 ... bad influence
 8. ?.
  (bkz: yalakalığın son boyutu)
  2 -1 ... feher
 9. 1.
  (bkz: süleyman demirel üniversitesi)
  -2 ... karpuzkabugu
 10. 2.
  anormal karşılanmaması gereken durum.

  fakat;

  aynı yök ün niğde de ayhan şahenk üniversitesi ismine karşı çıkıp abdullah gül üniversitesine kayıtsız şartsız onay vermesi düşündürücüdür. ülkenin sayılı zenginleri arasında olan rahmetli ayhan şahenk isminin verilmesi durumunda niğde de türkiye nin en modern üniversitesini yapacağını beyan etmişti. devletin cebinden tek kuruş para çıkmayacaktı. ne oldu red oldu.
  şimdi ne var niğde de balçık çukuru içerisine kurulmuş, her yıl bilmem kaç santim çamura batan, sürgün hocaların eğitim verdiği, sabancı nın iş ilanlarında iş başvurusu yapamayacak üniversiteler arasında gösterdiği bir üniversite var.
  2 -1 ... uluyanardag