bugün

kimilerine göre takıntıdır. seven insan için o kadar kolay bi tanımı yoktur. 3 günlük aşklara benzemez. nasıl tarif etsem bilmiyorum. bu öyle uzun bi hikaye ki nerde başlayıp nerde bittiğini bilemezsin. çoğu zaman yoktur yanında. bazen hiç yoktur. başkaları için vardır. onlar için uyanır sabahlara. çıkar dolaşır sokaklara. senin içinde yaşattığın kişiyle gerçeği asla örtüşmez. kırıcıdır. acımasızdır. hayalindeki kişiyse kusursuz. sen her koşulda iki karakteri sevmeye çalışırsın. hele biri seni hiç mi hiç sevmediyse. bu yüzden yıllarca aynı kişiyi sevince kalbinin öldüğüne inanma. bir tarafı nefretle, bi tarafı yine sevgiyle doludur. ama günden güne nefes almak zorlaşır. duygularını taze tutmak o kadar da kolay değildir. tek taraflı sevdiğini öğrendiğinde hemen akabinde reddedildiğinde biri sana telefonda takıntılı olduğunu söyleyebilir. ona rağmen sevdiğine kanıt olarak düşün telefonu kapat. bu iş böyledir hep. milyonlarca hatta milyarlarca cümleden ona kalan sadece böyle yüklemsiz yavan bi cümledir...
erdemdir.
30 sene aynı kadını sevip bekleyen bir abimizi tanıdım ben.
benim yaptığım mallıktır siktir edin gitsin en sonunda obsesif olup çıktım yani öyle dedi bırakın herkes sevdikçe kaşar eskidikçe güzeldir buda benden tavsiye.
hepimiz özellikle lise dönemlerimizde yaptık ancak alenen mallıktır.
Ve aynı kişi tarafından yıllarca reddedilmek.
hayatı boşa yaşamaktır.
Rumeysaydı adı.Lisedeydik. Arkadaştan numarasını istedim geçende. Bi numara bulmuş. Hemen aradım bi herif çıktı. Rumeysa orda mı dedim. Yok dedi. Bi daha da aramazsın heralde diye de ekledi. Böyle işte ben sevdum eller aldi yarumi durumu.
kalan ömrüm boyunca yapacağım eylemdir. geç oldu ancak güç olmadı şükürler olsun gönderene..
gerçek aşkın en güzel timsali.
Karşılıklı bir duygu ise bu iyi güzel. Ama platonikse... (bkz: siktir deli)
Niyetlenip sikememek.
(bkz: yine bana hüsran yine bana hasret var) dedirten olay.
Kişi bunu hak ediyorsa erdemlilik,
Kişi bunu hak etmiyorsa mallıktır.

ikisi arasında gözle görünür bir fark vardır.
yıllarca aynı kişiyi sevdim. türlü zorluklara rağmen bunu yapabildiğim için hep kendimle gurur duydum, doğrusu herkes hayranlıkla bakıyordu. sonra ansızın bir gün geldi, sadece yıllarımı ve elime geçen tüm fırsatları hiç uğruna harcadığım gerçeğiyle karşı karşıya kaldım. artık hayatımda ilk defa o kişiyi sevmiyorum.
yıllarca yalnız kalmaktır. deli gibi seven bi insana kim yanaşabilir ki?
belki de takıntı haline donusmustur. sevdiğini aşık olduğunu onsuz yapamayacağını seven siradan birisinden daha şiddetli hissediyordur ki yıllar boyu katlanabilmistir.
platonikse eğer "sevilmemeyi mi seviyorum acaba"yı düşündüren durumdur.
sadakattir.
Kendinin daldan dala kondugunu gostermeye calisan yalan isler pesinde kosan salak erkeklere dert olmustur. Siz ne daldan dala konacak kadar pic ne birini sevebilecek kadar adamsiniz. Siz sevenin halinden anlamazsiniz.
Benimki otuz senelik. Ücyüz senede olsa bıkmam.
sadakat sahibi insanların yaptığıdır.
hayat şartlar değişir, yaşlanır, hastalanır ama siz her koşulda muhabbetinizi korursunuz...
yani öyle olur sanırım, olmalı, olsa ne iyi olur *
Sevme gücüdür.

Sevdireni de es geçmem.
sevmek kolay lakin ona degecek hatunu bulmaktir asıl mesele.
Ne güzel.
Sevdireni kutlamak gerek.