bugün

Öncelikle hatalı sollama vericen odunu bunlara sonra tespih sallama.
Aniden durmak.
Mazallah arkadaki çarpar falan. Evet.
düşüncelere dalmak. sonuçları taşa takılma, birşeye ya da birine çarpma vb.
Sol ayağı ve sonra sağ ayağı ileri sallamak.
yanınızda yürüyen insanın bir anda önüne geçmek.

bunu ancak orospu çocukları yapar. güzelce çelmemi takarım, yere düşünce de tekmeler yoluma devam ederim.
lise bahçesinde dolanır gibi yan yana dizilip yavaşça yürümek. sığır tüm kaldırımı kaplamış. geçmek için müsade istiyorsun önce dönüp bakıyor sonra aynı kağnı yavaşlığında sağa sola kaçmaya çalışıyor. beynini evde bırakmış sığır evladı seni. bunu genelde kadınlar yapıyor evet.
iki ayağı aynı yöne atmak

ve uçmaya çalışmak.

hiç yürürken iki ayağını arkaya atıp uçan insan gördünüz mü?
Telefonu kurcalamak.
havaya bakmak.
ciklet çiğnemek..abd eski başkanlarından gerald ford hakkında "yürüken ciklet çiğneyemez diye bir karalama kampanyası başlatılmıştı.
sigara icmek. yanindan gecsen aman yakmasa,arkasindan yurusen puh butun dumani ben soludum oluyor. yururken sigara icmeyin arkadasim.
Ayağınızı yere sürterek yürümeyin, bazen bi çıkıntıya denk geliyor ayağınızı uff olur sonra.
telefonla ilgilenmek yerine önünüze bakın direğe çarpıncada ağlamayın aq.
vitrinlere bakarken yürümeyin. çapraz çapraz yürürken insanların üzerine gidiyorsunuz ve bu benim hayatımda gördüğüm en aptal insan hareketi.

bunu yapan insanlara sövüyorum. yapmayın.
Kendi kendine konuşmak
Kendi kendine gülmek.
yavaş yürümek, aniden durmak (arkadanızdakinden ağır bir laf işitmek istemiyorsanız), yere tükürmek, derin hayallere dalmak, arkadaşlarınızla yürüyorsanız dana sürüsü gibi yolu kaplamak.

bunları yapmayın arkadaşlar.
Koca kafanızı telefonunuzdan kaldırın. Size yol vermek zorunda değil kimse. Önünüze bakın.
Başını yere eğerek yürümek ve omuzlarının düşük olması....an itibariyle birine çarpmanız muhtemeldir.
Sigara içmek.
Nefesinizi s.keyim sizin.
herkes yolda yürümek ile akalı düşünmüş. taktik almaya gelen bir tek ben miyim? taktikler için mesajlarınızı bekliyorum.