bugün

aynı adlı albumleriyle cıkıs yapmıs grup.
belki ustumuzden bir kus gecer cıkıs sarkılarıdır.
kafile adında dinlenesi bir şarkıya da sahip olan grup
bence süper bir çıkış parçası seçen grup. diğer parçalarını tam dinlemedim ama çıkışları böyleyse devamıda iyi olur gibi bir düşünceye inanmak istiyorum. umarım öyle olur. hatta parçanın sözlerinide yazayım tam olsun :

gül renginde gün doğarken
boğazdan gemiler usulca geçerken
gel çıkalım bu şehirden
ağaçlar,gökyüzü ve toprak uyurken

dolaşalım kumsallarda
çılgın kalabalık artık uzaklarda
yorulursan yaslan bana
sarılıp uyuyalım gün batımında

belki üstümüzden bir kuş geçer
kanadından bir tüy düşer
iner döne döne gökyüzünden
hiçbir yüz güzel değil senin yüzüden

haydi kalk gidelim bu şehirden
gün doğarken yada güneş batarken
belki kuşlar geçer üstümüzden
kanatları senin ellerinden..
(bkz: belki üstümüzden bir kuş geçer)
ilk dinlendiginde pek guzel olmadigi dusunulen fakat dinledikce ve sozleri daha iyi anlayinca sevilen grup.ozellikle ihtimaller denizi ve aklimin iplerini saldim gayet guzel sarkilardir tavsiye edilir
Yüksek Sadakat 1997 yılında Hürriyet gazetesi müzik yazarı ve Blue Jean dergisi Yayın Yönetmeni Kutlu Özmakinacı tarafından 'Filinta' adıyla kuruldu. Çok sayıda eleman değişikliği yaşayan grup, Eylül 2004'te Cemil Demirbakan (vokal), Sefa Deniz Alemdar (davul), Uğur Onatkut (klavye) Serkan Özgen (gitar) ve Kutlu Özmakinacı'dan (bas) oluşan şu anki kadrosuna kavuştu. Bu uzun yolculuğun değişik zamanlarında gruba katılan elemanlar, aynı yıl müzikle olan ilişkilerini daha iyi yansıttığını düşündükleri Yüksek Sadakat ismini aldılar. ingilizce kökenli Hi-Fi kısaltmasının tam açılımı olan High Fidelity'nin birebir Türkçe karşılığı olan Yüksek Sadakat, evlerimizde müzik dinlemek için kullandığımız ve canlı olarak icra edilen müziği en az kayıpla bizlere ulaştıran sistemlere deniyor. Grup için ise bu ad, çok çeşitli kaynaklardan çıkarak aynı paydada buluşan beş müzik adamının, müzikleriyle olan kopmaz bağlarını ifade ediyor
(bkz: high fidelity)
albumlerinde, doneceksin diye soz ver, kafile, ihtimaller denizi, belki ustumuzden bir kus gecer, gibi harika şarkılar barındıran grubun adı. cemil demirbakan'ın yorumu muhtesemdir.
son dönemde cıkan en iyi soft rock grubu.
türkiyenin sayılı vokallerinden biri olan cemil demirbakan ın aşmış performansı parmak ısırtıyor.destek olmalı,alkışlanmalı.
mükemmel şarkıları olan grup.
çok beğeniyorum gerçekten harikalar.
dmc etiketiyle piyasaya çıkmış taze bir grup .. albümleri oldukça güzel ve iddialı ..

bas : kutlu özmakinacı
vokal : cemil demirbakan
klavye : uğur onatkut
davul : sefa deniz alemdar
gitar : serkan özgen

albüm şarkılarıda şöyledir efenim ;

1.ihtimaller Denizi
2.Pervane
3.Kafile
4.Döneceksin Diye Söz Ver
5.Denizaltı
6.Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer
7.Aklının iplerini Saldım
8.Hüzün
9.Yine de...
10.ikarus
(bkz: yüksek sakadat)
haklarında acaba hayatları boyunca birşeye yüksek sadakatle bağlandılarmı diye düşündüren tiplerden oluşan bi grup
dinle uzaktan çalan şarkı hicazdan
bana nolur ellerini ver
kafile adlı parçalarına çektikleri klipte metallica olmaya çalışan,kendini rezil etmiş grup
turkiyede kaliteli muzik yapan gruplardan biri
vokalisti "ben türkiye'nin en iyi vokalistlerindenim" diyebilecek kadar mütevazı olan,yine de şarkılarını sevdiğim grup.
şu aralar sesi kesilmiş klasik türk gruplarından. önce bi patlama bi hayran kitlesi sonra bye bye.
kafile adlı şarkısını dinledikten sonra vay be ne şarkı sözleri varmış diye iç geçiriyor insan

Bendeki bu ateş sönmeden
Mevsim yazdan hazana dönmeden
Gözlerine uykular inmeden
Göğsüne yatır beni, düşlere götür beni

Aşk bu cana bedenden hak ise
Can ne cami çeker ne kilise
Ten sönmeden bitmez bu hadise

Beni yanlış anlama, şikayetim yok ama
Ben aşkı böyle bildim, gel merhem ol yarama

Ben hem kalp hem bedenim
Nefestir ruhum benim
Aşk şarabı içerim tez gelsede ecelim

Ben hem kalp hem bedenim
Ateşten ruhum benim
Aşk şarabı içelim kendimizden geçelim

Bir ömür böyle geçmez ah ile
Ağlasanda gülsende nafile
Sen dursanda yürür bu kafile

Beni yanlış anlama, şikayetim yok ama
Ben aşkı böyle bildim, gel merham ol yarama

Ben hem kalp hem bedenim
Nefestir ruhum benim
Aşk şarabı içerim tez gelsede ecelim

Ben hem kalp hem bedenim
Ateşten ruhum benim
Aşk şarabı içelim kendimizden geçelim

Ben hem kalp hem bedenim
Aşk şarabı içerim
Ben hem kalp hem bedenim
Aşk şarabı içelim
her yerde sıkça calınmış olan belkı üstümüzden bir kuş geçer şarkılarıyla kimi arkadaşlara gına getirsede benim her dinledigimde tekrar dinlemek istedigim şarkıya sahip olan gruptur ayrıca döneceksin diye sözver isimli parçalarınıda beğenıyorum.
(bkz: belki bir tır geçer üstümüzden)
güzel beste yapan bir grup,müzikleri de iyi ama gruptaki gitarcı ve baterist her şarkıda aynı ritmi tutmaktadırlar.müzik kulakları grubun diğer elemanlarına göre yeterince gelişmemiştir.
şarkıları ilk dinlenildiğinde beğenilmeyen ama daha sonradan fena değil diyebileceğimiz bir grup.ikinci albümlerinin daha güzel olması dileğiyle.
kafile şarkısı çok güzel ama klibi bi o kadar enteresan olan grup..ıssız biyerde kel bi adam bağıra çağıra ortalıkta koşuşturmakta,kamerayla işi bitince gitaristlere,klavyeye dadanmaktadır..*
güncel Önemli Başlıklar