bugün

Bunu aynen böyle söylüyorlar hiçbir dayanağı bilimsel bir kanıtı olmadan savuruyorlar ortaya. Bırak 124 bini ibrahim in musa nın ve hatta isa nın yaşadığına dair tek bir tarihi kanıt yok.
Kur’an-ı Kerim’de dahi 25 peygamber ismi geçerken bunu kim neye dayanarak söylüyor hala aklımız almıyor. 124.000 peygamber... medeni insan tanımına uyarsak ki ben bu konuda Aristo’yu baz alıyorum her eve neredeyse bir peygamber düşüyor. Kendi dinini bilmiyor cahil atalarının dinini almış kulaktan duyma bilgilerle de savunuyor.

(bkz: Facebooktan tarih öğrenenler)
dünya'da 124.000 insan var mı ki Peygamberi olsun
https://www.youtube.com/watch?v=Krxjbu__Ssc
mihimmit iyi ikiyi yirdi.

ayetler var ayetler.
Normal bir insanın Deniz in ve hatta ay'ın ikiye yarıldığına,

Bir kadının kimseyle sevişmeden veya dışarıdan bir müdahale ile sperm enjekte edilmeden hamile kalabileceğine

40 günlük bebeğin konuşacağına

inanması normal...teist kafası işte takılır kalır aynı yerde uydur uydur söyle. Ehe.
Lan at kafası sana neyini kanıtlayayım? Beyniniz olsaydı şu kusursuz işleyen kainatı şu acip sanatları görür iman ederdiniz.

Birde "Konotsoz konoşoyor bo moslomonloor" diyor. Ulan allah 'ın varlığını birliğini ezel ve ebed sahibi olduğunu size kanıtladıkta ne oldu? O akılsız aklınız basıyor mu sanki?
Kusursuz işleyen kainat mı? Buna okkalı bir hassiktir çekilir. Bu nasıl kusursuzluk derler adama.

Ama teist kafası almaz. Verin bunlara cinli minli hikayeler falan oyalansınlar.
Demek ki mevcut peygamber ölünce oğluna geçiyor. Yoksa nasıl olabilir.

Her biri 60 sene yaşasa 7.480000 yıl yapıyor. Be aq angutları hani dünya 4000 yaşındaydı.

Swh.
- yöz yörmö dört bön pöygömbör vör...

- saydın mı lan?

http://www.youtube.com/watch?v=exdjlYaYJE8
ateistin de malından sana sığınırım.
senin gibi bir tanrı tanımazla benzer genetik yapıya sahip olmak, bizlere bir hakaret niyetinde.
tanrı tanımaz veya herhangi bir başka düşünce yapısına sahip olmak , sizin bu şekilde konuyu dile getirebileceğiniz anlamına gelmiyor.
üslub önemli, herhangi bir alan da.

edit: bazıları bence Türkçe öğrenmeli, ben inançsız bir kimse olarak; insanların değerlerine böyle yaklaşmıyorum, ya siz ?
123 bin 733 değil mesela.
124 bin. net.
Yeni bir din kitabı geldi de bizim mi haberimiz yok?
inanı veya inanmayın ama kalkıp "124.000 peygamber gelmiş eheeheehe" veya "tabi ki 124.000 peygamber gelmiş " diye saçma sapan konuşmayın.

Tüm Dünya'da insanlık tarihi boyunca tüm toplumlarda din-elçi-kutsal kitap, öğreti kavramlarını incelerseniz ve hepsinin toplamını baz alsanız bile bu rakama ulaşamazsınız.

Bu ülkenin ateist deist inanan inanmayan vs olarak kendini tarif eden insanları aynı zeka seviyesinde ve aynı mental yapıda olduğunu bir daha gördük.
Cehalet bu ülkede utanç olmaktan çıkmış.
olmadığını bilimsel olarak kanıtlasana.
Allah bile net rakam veremediğine göre sıkıntılı bir durum. Gönderdiği peygamberi unutan allah bizi nasıl hatırlayacak diye düşünmeden edemiyor insan.
Küsüratlı olsa kosorotlo otoyom do onondoroco olson diyecek ateist sığırların takıldığı iddia.
Nerde bunlar...

Belki ben bir tanesine gerçekten inanacaktım.

Burda bile mantık hatası var.
124.000 × 60 = 7.440.000 yil , dunyanin yasi 4.570.000.000 ÷ 7.440.000 = 614,24 ,
614 - 60 = 554 yil araliklarla peygamber gelmis oluyor .
kaç bin peygamberin geldiği bizi çok fazla ilgilendirmez. yani en azından birim bazında ilgilendirmez. şunu anlamakta fayda var esasen. allah'ın insanoğlunu tebliğsiz bırakmamış olması. adem'den ta ki son peygamber muhammed aleyhisselama kadar. yarın öbür gün hesap zamanında hiçbir insan diyemeyecek ki "rabbim; ben islamı tanımadım, görmedim, duymadım." ben şöyle olduğuna inanıyorum. o coğrafyada, her neresi ise bir aile bile olsa allah oraya bir peygamber tayin etti. ki yaratıcıdan bi haber olmasınlar, islamla müşerref olsunlar. o yüzden dalga geçmenin kimseye bir faydası yok. allah katında kendini küçültürsün o kadar.
Peygamberlerle ilgili başlık. Rakamı fazla bulmuş herhalde. Yani bir insan hem müslümanım diyor hemde bariz ve açık bir ayet olan;

"Kim hidayet yolunu seçerse, bunu ancak kendi iyiliği için seçmiş olur; kim de doğruluktan saparsa, kendi zararına sapmış olur. Hiçbir günahkâr, başkasının günah yükünü üslenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe (kimseye) azap edecek değiliz." isra/15

Ayeti kerimesini görmezden geliyorsa daha ne söyleyelim ki ona? Yani dile getirilen argüman ayeti kerimeyle sabit. Hadi hadis inkarcısı desen neyse. Yahu neyin kafasını yaşıyorsunuz? Bu nasıl müslümanlık? Ama bakınız yüce allah adeta bugüne atıfla 1400 sene öncesinden haber veriyor değil mi? Ne diyor? "Kim de doğru yoldan saparsa" bu bir mucize değildir de nedir? Sen adamı müslüman biliyorsun, sabah kalkıp bir bakıyorsun adam sapmış kuranı inkar edecek şekilde eleştiri yapıyor. Hatta yetmedi hz isaya hz musaya hz ibrahime inkara kadar götürüyor meseleyi. Tabi haliyle şok oluyorsun. Vayy babam vayy. Yok ya canım sıkıldı daha fazla bir şey yazmak istemiyorum. Karşımda liseli bir ergen yokki ne anlatayım.
film serisi olarak pek sevmem ama bir recep ivedik alıntısı yapılmalıdır bunu diyenlere :

"say lan"
Başlığı giren arkadaş daha yazarken çarpılmış sanırım o nasıl yazım şeklidir. 25 tane peygamber vardır azcık okuyun..
O zaman ki dağınık insan nüfusu düşünüldüğünde 124 bin fazlaca uçuk bir rakamdır.
Biri de benim akıllı olun.