bugün

güya gülmeyi gösteren, smiley yerine geçen bir tür ifade. milletin nasıl güldüğünün beni hiç ilgilendirmemesiyle beraber sinir olduğum gülme şekli. *
ergen gülmesidir.
emo yazı dilinde gülme ifadesi anlamına gelir.
kolaya kaçmaktır. bazıları " .d " şeklinde de güler.

edit: bunun neyini eksiliyorsunuz, inanın çok merak ettim. yorum bile yapmadım.
xp diye dil çıkaranların amca çocuğudur.
zaaaa xd xp diye gülenleri de mevcuttur.
gülüyorum ama bir ciddiyetsizlik de var üzerimde mesajıdır.
şahsen ben bayan arkadaşlardan aldığım uyarılar üzerine yapmayı bıraktım. birde gözlerini kapayarak gülmek var çok güldüm babında XD ,yapmayın yapanları uyarın.
emo ya da gotik gülüşüdür. kişi emo olmasa bile bu gülüşü yapabiliyorsa eğer en azından telefonunda apachi müziği ya da saçlarında bir apachi modası hakimdir.
(bkz: birde bunun xS diye şaşıranı var)
zaaall xd diye gülmekten daha iyi durumdur.
sanal bir davranıştır. samimiyetten yoksun bir harekettir.
karşındakine güldüğünü anlatabiliyorsan sorun yoktur. amaçta budur.
tiki olma yolunda emin adımlarla ilerlemektir. eğer devamında "öljem ben, oha falanım ya" gibi terimler de geliyorsa amaca ulaşılmıştır.
liselilerin gülüş şeklidir. hatta bir bu tip bir liseliyle birlikte yaşıyorum ve normalde de gülüşü "zaaaaa" diye bir şey oldu.
kullanan kişi liselidir dikkat çekmeye çalışır gerçi fdvcbnuch diye gülmekten iyidir.
south parktan mı geliyor diye merak ettiğim gülme şeklidir.* * * 7 yaşındaki çocuk bile xd yapıyor.
önceden sadece xd kullanılıp daha sonra özenti ergenlerimizin sayesinde xdé diye değiştirilen liseli , ilkokullu ve kreşlilerin kullandığı smiley türüdür.
liseli ergenlere daha çok yakışan gülüş şekli..
çizgi filmlerdeki insansı yaratıların gözlerinin gülünce çarpı şekline girdiği gözlenmiş ve ortaya çıkmış olduğunu düşündüğüm smileydir.
ergenlik belirtisidir.
samimidir sadece ergenler yapmaz hepimiz ergeniz xd.
ergenlikte master yapmış, nirvanaya ermiş insan gülümsemesini gösteren smileydir.
ergenlikle alakası yoktur. zaa xd xd
Küçük ergenler kullanır. Büyük ergenler (ne demekse) ajfjdskjztkjsz diye gülüyor.
hahaha çok salaklar ya xd