1. .
  artık gittikçe can sıkmaya başlamıştır. türkiye ligi ne gelen her futbolcunun alex ile kıyaslanması ve sonucunda ortaya çıkan polemiktir. başlıca sorumluları ise beşiktaş yöneticileridir.

  son senede kıyaslanan oyunculara bakalım;

  matias delgado ve ricardinho.. hani şu büyük futbol otoritesi kazım kanat ın göklere çıkardığı futbolcular.. hani bunlardan biri uefa kupası nda asist kralı diğeri de alex in elinden milli formayı kapan mükemmel yetenekler. bu iki futbolcunun asist ve gol toplamları alex de souza nın tek başına yaptığı asist ve golleri geçememiştir. buna rağmen beşiktaşlı taraftarlar ve yöneticiler takımlarına olan aşklarından dolayı oyuncusuna bok sürdürmüyorlar.
  tamam, kabul ediyorum alex de souza 2. sınıf bir brezilyalı. evet, avrupa ligi maçlarında istisnalar dışında çok sönük kalıyor. ama bu demek değildir ki alex türkiye ligi nde bulunan en iyi takım sırtlayan futbolcudur.
  şimdi de bir beşiktaş yöneticisi tello alex ten 10 kat daha iyi demiş. bunun gazına gelen tello da klasik '' %40-50 kapasiteyle oynuyorum, umarım herşey daha iyi olacak. '' felan demiş. yahu neyin kuyruk acısı bu anlamıyorum ki? neyin kıskançlığı bu? bir gerçek var ki; o da şu an ligde alex le kıyaslanabilecek tek futbolcu lincoln dür. bunun için de tartışmaya gerek yok zaten lig başlıyor. her şey zamanla ortaya çıkar.
  ... cemmm
 2. .
  (bkz: rüştünün alex ten daha iyi olması) *
  ... yalnis
 3. .
  x=hagi ise doğrudur. onun dışında türkiye'ye gelmiş bütün yabancı 10 numaralar bu denklemi bozar. bunda da haginin istikrarı ve kazandırdığı kupa sayısı başrol oynar. yoksa hagi'nin leeds united'a attığı bir gol ve yaptığı bir asist alex'in bucaya attığı üç golü 10 a katlar.*
  -2 ... ulu dagci
 4. .
  soru: x bir futbolcudur. alex de bildiğimiz alex de souza işte. hangisi daha iyi futbolcudur?
  cevap: valla hacı zor yerden sordun şimdi. hani x'in verkaçları olsun hızı tekniği olsun gayet başarılı. golcü de bir oyuncu. şimdi alex de fena değil hani ama pek bilemedim. ama bana soracak olursan x daha iyi abi, x, x kesin x. *
  1 ... emektar
 5. .
  her sene ligimize yabancı yıldız kisvesi altında gelenlerin alex de souza'dan daha iyi(!)olması durumudur. tabii ki kaptan herkesi tutumu, duruşu ve oyunuyla 6.5 yıldır göt etmeyi başarmıştır. daha da ilginç olan nokta, gelenler hep alex ile kıyaslanıyor. çünkü 18 takımlık kocaman bir ligde o'nun gibi başka bir futbolcu daha yok.
  ... jarrus
 6. .
  "x"in yerine türkiye'de herhangi bir takımla altı yılda ikiden fazla şampiyonluk yaşamış herhangi birinin adı yazılabilir.
  2 -1 ... killanici