bugün

biraz medeniyetlerini, "yemek kültürleri"ni gözden geçirseler iyi olacak. asya ve avrupa şehirlerinin nüfusunu kırıp geçiren ortaçağ veba salgınlarının kaynağı da tam şu anki salgının çıktığı bölge.

görsel
Ulan bunlarda iki milyar nüfus var kedi köpek yarasa yemese bize yiyecek şey mi bırakırlar bırakın iyi böyle. .
Çin yemek kültüru değilde küfürü desek daha doğru olur.
Sırtı göge bakan herşeyi yiyorlarmış.
Her boku yerler sonra ondan bundan virüs kapınca aglarlar. Sıçtıkları boku da yiyolarmı acaba?

Kültürmüş ne kültürü nüfus fazla tavsanlar gibi ürüyorlar bu yuzden ne buldularsa yiyolar işte. Beter oldunlar trump bunlara az bile yaptı.
Yemek kültürü denen olayın "nefes alan her şeyden bi ısırık al" olduğunu sanmıyorum pek.
Nolmuş yani çiğ maymun beyni yiyorlarsa?
atalarımız orta asya dan boşuna göç etmemiş. Bizi de kendilerine benzetirdi bunlar.
Eleştirme değil de yarasa da yemeyin aq.
Bu amk asyalıları farklı bir dünyadan,Amk japonyalılarıda zamanında ne tür işkenceler işledi belgesellerde görüyoruz neyse ki Abd bunlara bi atom bombası yolladı da 50 senedir çizgi film,oyuncak falan üretiyorlar.
Dinimiz boşuna haram etmemiştir .her bulduğunu yersen insandan başka herşeye dönüşürsün.
gayet doğrudur.
iyi ki wuhan virüsü çıktı da dünya anladı yemek kültürlerini.
Yarasa, Şişe takılmış fare, kurbağa falan yemek kültürü değildir. S.ktirtmeyin yemek kültürü anlayışınızı.

Önceden batılılar *ayyyh ne egzotik* derlerdi çin yemek kültürüne, artık onu da demiyorlar -ki iyi oldu-.

Düzgün çin yemekleri gayet mevcut, mantıları olsun, noodle olsun, bize uygundur. Lakin kimse canlı canlı fare yemeyi kültür diye yutturmasın.

hayvan acı çekerse eti daha lezzetli olur anlayışı var bu insanlarda.

Bunun dışında çinli dediğimiz millet ciddi anlamda acımasızdır. Çin'de yabancı yatırımcıların kazıklanması yasaldir, öyle diyim, siz anlayın.
aslında bütün halkın bu hayvan veya böcek türlerini tüketmediğini bilmemiz gerekir, sadece halkın bazı kesimlerinde, %10 "luk kısmında görülüyormuş. bizim bu yedikleri hakkında izlediğimiz, gördüğümüz iğrenç fotoğraf ve videolar ise tamamen miğdesiz yaratıkların tepki çekme ürünleridir.
bu nüfusla taş toprak bile yemeleri muhtemel.
Teşekkür ederim bu başlık sayesinde akşam yemek yemem herhalde.iğrenç mahluklar.
allahtan çinli değilim yoksa bende akrep yerdim. böcek yakalayıp pişirip yerdim.