1. 51.
  2 senemi, öyle ya da böyle, verdiğim oyun.

  Evet doğrudur, insanda hastaLIk yapar, bağImLILIk yapar. Derslerden DD veya zayIf getirme aparatIdIr.

  Oyun iki factionun birbirlerine ve npc dediğimiz sanaL zekaya sahip dü$manlara kar$I sava$InIn cok detayLI haLidir.

  Bu iki factiondan ilki Horde yani Orc'lar, Troll'ler, Tauren'ler, Undead'ler ve blood elf'lerden olu$an bir nevi kötü taraftIr.
  ikinci faction ise Alliance'dIr. Bu faction Human, gnome, Nightelf, Dwarf ve draenei racelerinden olu$ur.

  Oyunda, geneL olarak gear olarak adlandırılan üst ba$***** ne kadar üst düzey olursa o kadar daha çok damage* vermeniz mümkün olur ya da o kadar daha iyi heal atarsınız.

  oyunda daha iyi gear'a sahip olmak icin ya pvp* ya da pve* yapmanIz gerekmektedir.

  Oyunda mecvut olan ve secebileceğiniz classlar ise;

  warrior, paladin, shaman, mage, warlock, priest, druid, rogue, hunter'dIr.*
  ilk oyun paketi ile en fazla level 60 olunabiliyordu fakat daha sonradan gelen eklenti paketi The burning crusade ile oyunda maksimum level 70'e çIkarILdI.

  Yeni gelecek olan Wrath of the lich king isimli eklenti paketinde ise maksimum level 80 olacakmış.

  madalyonun diğer yüzünde ise;

  sonuç olarak bu oyunun başlangıç paketi 50 YTL'dir ve bu oyunu oyunayabilmeniz için ayda 20 ytl üyelik ücreti ödemek zorundasınızdır.
  Daha sonra gelen eklenti paketi ise 80 YTL'dir. Bu paketi almadan oyuna devam etmeniz mümkün değildir.
  bu oyunu dünya üzerinde 6 milyon kişinin oynadığını düşünecek olursak...

  (bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)***
  3 -1 ... hysterica
 2. 52.
  (bkz: leeroy jenkins)
  ... karin
 3. 53.
  oyunun içine efsaneleri gömüp biraz da insanların içerisindeki bir çok vahşi dürtüyü kullanıp bizi bizden alan kocaman bir dünya. Asosyal hayatın içerisine kocaman bir sosyalite gömen mükemmel dünya. SAvaş sanatını, ortaçağ hayali bir dünyaya enjekte edip, bunu yaşayan bir mmorpg içine sokunca, biraz da kaliteli bir programla ekleyince ortaya çıkan online oyundur kendisi.

  Aha da buraya yazıyorum, bu sokaklarla insanlara rahatsızlık veren, iti kopuğu, abazanı eve bağlayıp uysal birer yaratık yapacak, streslerini alabilecekleri süper bir çaredir. *

  Son olarak oyun hakkında bilinmesi gereken en güzel cümle oyun yüklenirken yükleme çubuğunun üzerinde yazar genellikle;

  "Remember to take everything in moderation (even World of Warcraft)" meali şudur; "Herşeyi ılımlı karşılamayı unutmayınız, World of WArcraft'ı bile!!" gayet açık ve net bir mesaj...
  1 ... meo
 4. 54.
  sigara gibi bir şeydir bu oyun.Bir kere başladınmı birçok şeyini kaybedebilirsin. Bırakabilmek için mangal gibi yürek gerekmektedir.
  ... miasma
 5. 55.
  south park ın bir bolumunde cok pis dalga gectigi oyundur.

  (bkz: aç kalmak)
  (bkz: uykusuz kalmak)
  2 ... avadakedavra
 6. 56.
  özlediğim,bir ay sonra karakterime kavuşacağım oyun.
  1 ... wintrygreen
 7. 57.
  tam gaz geri dönmüşken aniden uzun süredir entry girmediğimi farkettim.kendisi tam bir sanal uyuşturucudur , damarlarımda gezmektedir...
  ... gilmour
 8. 58.
  boş zaman katilidir. kitap, kriket, langırt, feng shui, kulplu beygir.. bütün sosyal aktiviteleri sekteye uğratmaktadır.
  2 ... kaotik notral
 9. 59.
  500 kere yapsamda wailing caverns bugün olduğu gibi yine kaybolacağım çok iyi satış politikası içeren kötü oyun.
  1 -1 ... ozkolous
 10. 60.
  iradesi biraz zayıf olan birisi için yaklaşmaması gereken bir online oyundur. keza kişi gerçek hayattaki varlığını yitirebilmektedir. üç yılını gecesiyle gündüzüyle bu oyuna veren insanlar vardır. masa başında sabahladıkları ,uyumadıkları günlerin sayısını kendileride unutur. geceyle gündüzün sırasını , bulunduğu günü ,ayı hatta hangi şehirde olduğunu unutturabilir insana. örneklerine rastlanmıştır. okul harcını bankaya yatırdıktan sonra eve gelip oyuna dalarak internet üzerinden ders kaydını yapmayı unutmuş bir arkadaşım okulunu bir dönem uzattı bu sebepten. iki gün boyunca bilgisayar başındaydı ama ders kaydını yapmamıştı çünkü boss kesiyorlardı. kesinlikle insana hiçbirşey katmayan hatta dünya üzerinde varolma amacını unutturan birşeydir. bunun içinde kapitalizm etkileri kokusu vardır. tüketim toplumu olma yolunda tüm dünya hızla ilerlemektedir. bu tür şeylerle de düşünme , çalışma iş gücü gibi birçok şey etkisiz hale gelmektedir. beyinlerin uyutulması ve bu tür yollarla çalışmalarının engellenmesi kapitalist güçlerin işine gelmektedir. ye , iç ,yat, oyna , zıç . başka bişe yok. bu söylenenler bu oyunu bağımlılık derecesinde oynayanlar için bu şekildedir. ama otokontrollü olarak sadece zevk ve keyf için oynayanlara söz yoktur. boş insan adlı başlıktada yer varilmiştir bu türlere. zamanı geldiğinde ve bir gün o bilgisayarın başından kalktıkların da geride bıraktıkları zaman için kafalar taşlara vurulacaktır ama artık çok geçtir.
  1 ... kabacocuk