bugün

çok nadir ise yarayan; windows un kendi malliklarini bize düzelttirerek sorunu halletmeye çalisan yardim ve destek merkezi(!) veya hedesi..içinde seçenekleri olur bunun..eleye eleye sorunumuzu anlamaya çalisir..eger hiçbir sey anlamazsa, söyledikleri ise yaramazsa, bütün adimlarda "bu adimlari atlamak, baska bir sey denemek istiyorum." derseniz ya da killigina hep çeliskili cevaplar verirseniz * en sonunda

"bu sorun giderici sorununuzu çözemiyor."

der, seçenek olarak da

"Tamam, başka yerden yardım almaya çalışacağım." (serifi ara)
"Atladığım adımları yeniden deneyecegim." (zamaninda dinlemedin, aklin basina gelsin.)

diyerek ayar vermeye çalisir.

sizin eksiklerinizi ortaya çikarmaya da çalisir bu meret.."onu yükledin mi? bunun update ini yaptin mi?" seklinde yapmadiginiz ne kadar sey varsa ortaya çikarir..resmen "hee bunlari yapmamis, bi de gelmis bana, yardim istiyor!" der gibi..
hatta olayi abartip "adam olup da bi gün su klasörleri temizledin mi hiç? kabloyu kontrol etmeyi akil edemedin mi? kaç defa dedim sana su usb girisini temiz tut diye!" seklinde terbiyesizlesebilir de..
bi işe yaramayan insanların kafasını dahada karıştırsın die yapılmış ıvır vede zıvır bişi.. şımdıye kadar hıc işe yaradıını gormedım...
kullanıcıyı salak yerine koyan gerekiz xp fasilitesi...
hiçbir işe yaramayan windows hizmeti. ses ile ilgili bir sorununuz olduğunda, "hoparlörün takılı olduğundan emin olun" gibi bir şeyler söylemektedir ki, insana kafayı yedirtir.
forum siteleri tercih edilmelidir. google da üstruplu bir arama yaparsanız sizin başınıza gelmiş bir olayın başka birinin de başına geldiğini hemen göreceksiniz.
görüntü var ses yok deyimin cuk oturduğu merkez.bi işe yaramadığı kesin.