bugün

çok asil bir duygunun insanıdır.

o da bir şey mi? windows 95 kullandım ben.
O zamanlar bilgisayara el sürdürtmüyorlardı ne Windowsu. açıp kapa cihazı tamam bu kadar yeter diyorlardı. Ne kadar da içim giderdi o mavi ekrana. Heyhat anılarım depreşti.
Windows 95 te lotus disketini takıp araba sürmüşlüğüm var.
ms-dos kullandım. o kadar fosilim yani. şimdi kaybolun veledler.
98 in sürekli çökme problemlerinden sonra pclerin çağ atlayışına tanık olmuşum resmen. Virüs almadığınız sürece tepe tepe kullan modeliydi windows 2000.
Disketler geldi direk aklıma ey gidi günler.
Liseliler bilmez.
bilgisayar kullanmaya basladigimda sene 1990'di. gerisini sen hesapla.
bilgisayarcılarda oyunların kaç diskete sığdığı kaç mb ram gerektiği yazan liste olurdu oradan seçip diskete yükletmek 1 saat sürerdi MS-DOS la pc ye yukleyıp oynardık

not : emekliliğine az kaldı
Bilmem kaç diskete sığan Windows u kurarken o disketlerden gelen kapı gıcırtısı gibi sesler ve son disketin iki saat o sinir bozucu sesten sonra verdiği hata mesajları geldi aklıma.
o da bişey mi ben windows 95 kullandım amk düşünün yani..
1996 yılında konyanın küçük bir kasabasında jandarma karakolunda bilgisayar vardı..
o bilgisayarda windows 95 kuruluydu ve gece gizli gizli paint de renkli kartpostal yapıp siyah beyaz yazıcıdan çıktı alıyorduk ne günlerdi be vay amk..
bi de derler eskiden askerin hiçbişeyi yoktu.. lan 1996 yılında kimsenin evinde personal computer (pc) yokken anadolunun ücra köşesinde ki bi jandarma karakolunda bilgisayar var..
"ms dos"cular olarak bıyık altından gülümsediğimiz insanlardır. o zamanlar bilgisayarlar oda kadardı hığmına..

görsel
msdos’ta pw diye yazı yazma programı vardı. kendi bilimkurgu romanımı yazmıştım onda. yaş 10 falan... sonra winsows 3.1 geldi, sonra 95, 98... 98’de baya takıldım galiba 2000’i pas geçip xp’ye terfi etmiştim.
2000 cıktığı zaman, yepyeni bir işletim sistemi geldi diye meraklanmıştık.
tevellüt verecek olursak;
windows 3.1'ciyim. yani MS-Dos yılları ben de.
görsel

şunu şuraya bırakayım da ne kadar fosil olduğum anlaşılsın.
bir windows 95 yahut 98 kullanmış insan değildir. kişisel bilgisayar kariyerime windows 98 ile başladım, nfs - midtown madness ii -ki bence hala en güzel bilgisayar oyunları- bir de yanlış hatırlamıyorsam delta force diye bir oyun vardı onları oynuyordum. 98 kullandıktan yaklaşık bir dört-beş sene sonra da xp ile devam etmiştim.
windows 10 dan iyi olduğu kesindir.
Ms dos varken 95 ha çıktı ha çıkacak diye tüm dünya ile birlikte bill gatesin sikinin keyfini nerdeyse 96 nın yılbaşına kadar beklediğimizi anımsıyorum.