1. 1.
  Almanya'nın Paderborn şehrinde kurulan Wincor Nixdorf, bankacılık ve perakende sektörlerine donanım, yazılım ve ilgili hizmetleri içeren BT çözümleri sunmaktadır. Ayrıca perakende ve bankacılık sektörlerinden gelen bilgi birikimini diğer sektörlerde de değerlendirmekteyiz: benzin istasyonları, konuk ağırlama sektörü, şans oyunları sistemlerine özel çözümlerin yanısıra endüstriyel çözümler de ürün portföyümüzde yer almaktadır. Çözümlerimizle, süreç maliyetlerini azaltmayı, karmaşıklık düzeyini en aza indirmeyi ve müşterilerinize en iyi hizmeti sunmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

  Windorf Nixdorf ayrıca dış kaynak hizmetleri de sunmaktadır. Bu alandaki faaliyetlerimiz, geniş bir şube ağını işleten şirketler için çözümler sağlamak ve bireysel hizmet çözümlerine özel önem vererek tüm müşteri ilintili süreçlere çözüm sunmaktır.

  Firma, bir önceki mali yılında, 1,95 milyar Euro değerinde net ciro gerçekleştirmiştir. Dünya çapında 34'ü kendi iştiraki olmak üzere 90'dan fazla ülkede 8.000 üzerinde çalışanı ile faaliyet göstermektedir.
  (bkz: http://www.wincor-nixdorf...R/Home/homepage_node.html)
  (bkz: http://www.wincor-nixdorf.com)
  1 ... iremim