bugün

serena williams'ın finalde kardeşini yenerek şampiyon olduğu turnuva.
serena williams'ın tek bayanlarda şampiyon oluduğu *, Roger Federer'in de %99 ihtimalle Andy Roddick'i yenerek * şampiyon olup adını tekrar birinciliğe yazdıracağı grand slam
Federer'e tebrikler, beni yalancı çıkarmadığı için de teşekkürler * *
bayanlarda williams kardeşler, erkeklerde ise roger federer - andy roddick finallerinin oynanacağı turnuva. özellikle uzun bir aradan sonra bir grand slamde finale çıkan roddick, ezeli rakibi federer'e karşı ne yapabilir oldukça merak ediyorum.
dehşetengiz yarı final eşleşmeleri için,

tek erkekler,

andy roddick 3-1 andy murray
tommy haas 0-3 roger federer

tek bayanlar,

dinara safina 0-2 venus williams
elena dementieva 1-2 serena williams

miras değil alın teri, cp değil klavye emeği. emeğe saygı rep pls.
çılgın üçüncü tur maçlarının ardından, dehşetengiz çeyrek final eşleşmelerine sahne olan turnuvadır. merkez kortun üstü ilk kez dün dinara safina - amelie mauresmo maçında kapatılmıştır, bunu da eklemek gerekir bu turnuvayla ilgili olarak. evet muhteşem çeyrek final maçlarına geçelim.

tek erkekler,

lleyton hewitt 2-3 andy roddick
andy murray 3-0 juan carlos ferrero
tommy haas 3-1 novak djokovic
ivo karloviç 0-3 roger federer

tek bayanlar,

dinara safina 2-1 sabine lisicki
venus williams 2-0 agnieszka radwanska
francesca schiavone 0-2 elena dementieva
victoria azarenka 2-0 serena williams
tek erkekler ve bayanlarda dördüncü tur eşleşmeleri şu şekilde olmuş güzelliktir.

tek erkekler,

lleyton hewitt 3-2 radek stepanek
tomas berdych 0-3 andy roddick
andy murray 3-2 stanislas wawrinka
juan carlos ferrero 3-0 gilles simon
igor andreev 0-3 tommy haas
dudi sela 0-3 novak djokovic
fernando verdasco 1-3 ivo karlovic
robin söderling 0-3 roger federer

tek bayanlar,

dinara safina 2-1 amelie mauresmo
caroline wozniacki 0-2 sabine lisicki
venus williams 2-0 ana ivanovic
agnieszka radwanska 2-0 melanie oudin
virginie razzano 0-2 francesca schiavone
elena vesnina 0-2 elena dementieva
victoria azarenka 2-1 nadia petrova
daniela hantuchova 0-2 serena williams

görüldüğü üzere, erkeklerde yine pek numara yoktur lakin bayanlarda inanılmaz maçlar oynanacaktır.

edit: efendim bu entry girildiğinde üçüncü tur maçları yeni tamamlanmıştı fakat ben size bir iyilik etmek istedim, şimdi dördüncü tur maçlarını da güncelliyorum. "oynanmış maçların fikstürünü niye yazıyo la bu dürzü" diye düşünmeyesiniz.
karışık çiftlerde inanılmaz bir maça sahne olmuş turnuvadır.

j.roger - g.voskoboeva vs j.coetzee - j. craybas maçı 4-6 ve 6-3'lük setlerin ardından, 14-13'le devam etmektedir son sette.

beyaz giyme zorunluluğunun, acayip prosedürlerinin orta yerine koyayım wimbledon, bu kadar da olmaz ki. yazık günah insanlara.

edit: küfrettiğim anda maç 15-13'lük setle sona erdi.
bayanlarda maria sharapova ve erkeklerde juan martin del potro'nun elenerek ilk sürprizleri oluşturdukları turnuva.
önemli denebilecek bir sürprize sahne olmamış, şeker gibi turnuvadır. andy roddick, andy murray, novak djokovic ve roger federer yollarına devam etmektedirler.

favoriler arasında gösterilen djokovic ise benneteau karşısında yaklaşık 3:30 saatlik bir maç oynamış ve rakibinin sakatlanmasıyla 3-1 güç bela kazanabilmiştir, bu yorgunluğun altından kolay kolay kalkabileceğini zannetmiyorum şahsen. hele bir de ikinci turda bir haas, bir federer gelirse işi çabuk biter.

artist kas torbasının yokluğunda da son derece güzel geçecektir.
Ne olursa olsun bir federer nadal finali izleyemeyeceğimiz için sönük geçecek olan turnuvadır.
rafael nadalın çekilmesiyle roger federerin mutlak favori olduğu turnuva. bu turnuva sonunda erkeklerede dünya bir numarası değişebilir. büyük ihtimalle andy murray, roger federer finali olcaktır.
roger federer veya andy murray'den biri şampiyon olursa rafael nadal'dan bir numaralı koltuğu devralacaklar, bu ikilinin haricinde biri şampiyon olursa rafael nadal turnuvaya katılmamasına rağmen bir numarada kalmaya devam edecek..
milli tenisçimiz marsel ilhan'ın da elemelerine katılıp, ilk turda bu sezon hiçbir galibiyeti olmayan danimarkalı kristian pless'e 7-6, 4-6, 6-4'lük setlerle kaybederek elenmiş olduğu turnuva. katıldığı 4. grand slam'de de elemeleri aşamamıştır. ayrıca, sakatlığı bulunan rafael nadal'ın durumu da hala belirsizliğini korumakta.
federer'i andy murray'in zorlayacağı turnavadır
inanılmaz bir heyecana sahne olacak grand slam turnuvasıdır. artık tanım yaptırtmayın bana, çim kort turnuvası olduğunu söyletmeyin abi, futbol izleyen abilerimiz amcalarımız bile biliyor artık bu wimbledon'ı.

her neyse.

katılacak tenisçiler, bugün yapılacak son eleme turuyla kesinleşecek ve maç saatini beklemeye koyulacaklardır.

başlangıç tarihi 22 haziran 2009 olup, erkekler finali 5 temmuz'da oynanacaktır. işte bunu seviyorum arkadaş, valla billa seviyorum.