bugün

an itibariyle 860.000 amerikan dolari gibi bir rakama ulasmis cilginliktir.

http://wikimediafoundatio...wiki/Ba%C4%9F%C4%B1%C5%9F

yıllar sonra: zamanında 1 milyon dolara heyecanlanmışız, şimdi 10'lar falan dönüyor. çiyan gözünü sktimin çakal jimmy'si.
Benimde hafif çakır olduğum gece yok canımdan 5 dolar olarak yaptığım bağıştır.
Helal olsundur.
1 yen bağış yaptığım sitedir. paypaldaki 1 dolarımı 1 yene çevirip verilebilecek en az miktarı verdim niye diye sorarsanız bu sitenin samimiyetine inanmıyorum toplanan paraların hepsinin site için kullanılmadığını bilin kesinlikle başka işlerde var bunların arkasında deli gibi para topluyorlar kendimi bildim bileli bu wikipedia için para toplanıyor bir tane server alamadılar mı bu güne kadar toplanan para ile en kralından abartı değil 80 tane sever alınır o para ile eeee bu ibnekarlar 5 bilemedin 10 tane server alsa bu sitenin başından fazla ama bakınız halen para para diye dileniyorlar.
--spoiler--
1 Japanese yen = 0.012079 U.S. dollars
--spoiler--
şaşırtan bağışlardır.

neden mi?

bu kampanyanın devamı ve kampanyanın ilk ayağında zaten jimmy wales tam 4 milyon dolar topladı.

bunu da gayet kâr gütme amaçlı şirketi wikia'ya aktardı.

o küçük emrah bakışlara aldanmamak gerek.
bu bağışlar doğrudan amerika birleşik devletleri'ne gitmekte ve amerikan ideolojisini yayan bir siteye fon sağlamaktadır. kısacası bilginin özgürlüğüne inanan bir kişi, amerikancı wikipedia'nın yayılmacılığına karşı çıkmalıdır.

edit: eksi veren kardeşim, aksini düşünüyorsan gel bu başlık altında tartışalım.
(bkz: camiye yardım boş geçmeyelim camiye yardım)
güncel Önemli Başlıklar