bugün

YouTube yasağı için ortalığı yıkanlar konu Bilgi olunca ses çıkartmıyor. Demek ki karı kız videosu izlemek daha önemli. Evet.
Kullandığım tüm sosyal medya hesaplarından olsun yaşamımda olsun hep tepki gösterdim göstermeyede devam ediyorum ama fayda yok hatta bu konuyla ilgili olarak bimere bile yazdım ama kaçamak cevap geldi umarım bir an önce devletimizle anlaşılır da açılır.
wendy vermeer sayesinde biz o yasağı deldiğimiz için umurumuzda değil.

yoksaa.. siz hala o yasağı delemeyenlerden misiniz?
kemal kılıçdaroğlu adalet yuruyusu zamani söyle bir sey demisti hukumet icin :

“gandi yürüdüğü zaman karşısında ingilizler vardı. adamlar demokrasi kültüründen gelen bir anlayışa sahip oldukları için gandi’nin yürüyüşünden etkilendiler, kayıtsız kalmadılar o yürüyüşe karşı. ‘niye yürüyor ki? trene binsin’ demediler. ‘bizim yaptığımız yollarda yürüyor’ diye tepki göstermediler. demokrasi anlayışı varsa, bu tür yürüyüşlere olgunluk içinde karşılık verilir. yeri geldiğinde geri adım atılır. ama bizim karşımızda bir duvar var. biz işte bu duvara karşı yürüyoruz. en büyük sorunumuz bu”

anladik artik ne tepki verirsek verelim, ne yaparsak yapalim karsimizda nato mermer nato kafa yapisinda insanlar var. bizler mi? ateist olanimizda, dinsiz olani, alevisi, cemaar dusmanlari, atatürkçü kemalistler , fetoyu tanimayanlar bile hep fetocuyuz.
hatta elin fransiz gazatesi bile fetocu.

ne tepkisi gosterebiliriz ki?
hem bilgiye ulasmak isteyen ulaşır, anadolu çocuğunu engelleyemezler rahat olun :D
türkiye'de wikipedia kullanan kaç kişi var da tepki gösterilsin?
iki sebebi vardır.

1- vpn ve wikizero aracılığıyla ulaşılabilmesi.

2- tepki görse de değişen bir şey olmayacağı gerçeği açık ve net.
Tek sebebi vardır;

Tartışmalarda Wikipedia'yı kaynak gösteren adama gülerler. O yüzden.
Şöyle açıkanabilir cahil mal tipleri wiki nin ne olduğunu bilmiyor. Wiki nin ne olduğunu bilen vpn nin de ne olduğunu biliyor. bu yüzden biz aklı başında insanlar böyle yasakları takmayız gemiyi yürüten fare de olsa kaptandır.