bugün

kablosuz ağ şifresidir. genelde mekanlarda müşteriler tarafından sorulur wifi şifresi.

hemen başıma gelen bir olayı anlatıyorum;

çalıştığımız bir projede bazı ürünler prag'da imal ediliyordu. bu ürünlerin fabrika testlerini yapmak ve yatırımcının personeline eğitim vermek üzere ben, ana yükleniciden 3 kişi ve yatırımcıdan 5 kişi olmak üzere 9 kişi prag'a seyahat ettik. her neyse, ana yüklenicideki arkadaşlar oralara sık sık gittiği için yatırımcı personelini gezdirme baabında bir strip cluba götürdüler. 9 sap olarak girdik içeriye, içeride ortam çok şen, bize bir ikramlar, bir ağırlamalar ki sormayın. adamlar o kadar sık geliyorlarmış ki mekana vip kartları var. neyse, bu yatırımcılar çimento fabrikası yatırımcısı arkadaşlar. gelenler arasında şanlıurfa'dan gelen de bir mühendis çocuk vardı. tabi hayatında böyle ortam görmemiş, başta gözleri bir açıldı falan etrafı bayağı bir gözlemledi.

masamız donatıldı, içkilerimiz geldi başladık içmeye. aradan 1-2 dk geçmeden bu urfalı arkadaş yanına bir kadını çağırdı. tabi biz şok olduk, çocuk çekingen görünüyordu ama herkesten hızlı çıkmıştı. tüm masa pür dikkat kesildik neler diyeceğini bekliyoruz çocuğun, veya kimi kucağına alacağını merak ediyoruz. o taş gibi hatun geldi ve bu arkadaş sordu;

-wifi password?