bugün

Leonardo Dicaprio rolü o kadar iyi oynamış ki karaktere tam anlamıyla empati duydum. Johnny Depp'ten bahsetmiyorum bile.

Gilbert'ın sabrı takdir edilesiydi gerçekten, patladığı sahnede içim gitti ama yaşadığı şeyler hiç de kolay değildi o yüzden anlayabiliyorum.

Uzun tutmamak gerekirse benim gözümden çok etkileyici bir filmdi. Ekran başına kilitledi beni. Belki ağlatmadı ama önemli olan kesinlikle verdiği mesajlar.
Gilbert'in hayalleri ismiyle türkçeye uyarlanmıştır.
Şimdiye kadar sürekli önüme çıkan ve ertelediğim bir film oldu. Dün aksam izledim.daha önce izlemeliymişim. Bas rollerde johnny depp ve leonardo dicaprio var.

Gilbert, babasinin ölümünden sonra evin sorumlulugunu alan bir genctir.annesi cok sismandir ve özürlü bir kardesi var..bunun yaninda iki kiz kardesi var. Bir de evi cok onceden terk etmis ve geri gelmeyen erkek kardesi.

Gilbert hem annesi hem de ozurlu kardesi için calisir,fazla mesaiye kalır. Hayatinda aşka yer yoktur. Ta ki günün birinde kamp kafilesiyle seyahat eden bir kızla tanışana denk.

Dram agirlikli fakat garip bir sıcaklık iceren hos bir film. Di caprionun o yastaki performansindan belliymis iyi bir oyuncu olacagi.
herkese dokunan bir sanat eseri.

seçkin bir yapım.
1993 yapımı 118 dakikalık şahane lasse hallström filmi, imdb notu 7.8 görsel
leonardo dicaprio en iyi performansını bu filmde sergilemiştir, ve ilk oscar adaylığını da almıştır. Leo'yu pek sevmeme rağmen, arnie karakterini acayip sevmiştim. Önyargımı kırmayı(sadece bu filmlik) başardığı için bile övgüyü hakediyor.

johnny depp ise her zaman olduğu gibi mükemmel, yüzüne bakmaya doyamıyorum. Arnie ile olan sahneleri hem mutlu edip hem de acayip duygulandırıyor görsel görsel
Kısaca johnny ve leo'yu bir arada görmek için bile defalarca izlenir.
Bugün heralde 18. Kez falan izlediğim film. Sırf DiCaprio abimizin oyunculuğu için bile çok büyük saygıyı hakediyor.

Günümüzde böyle filmlerin çekilmemesi çok üzücü.
mükemmel bir aile filmi.film çok sıcak bir kere sanki başrolde kendiniz varsınız gibi bir his yaratıyor. leonardo yaşına göre büyük oyunculuk sergilemiş yine.johnny depp i anlatamaya gerek bile yok .
efsane film. gilbertın hayalleri.
Güzel filmdir naif ve gerçekçi bir hikaye anlatır. Bir kaç tane rahatlıkla akılda kalıcı sahnesi vardır. Şişman annesine çaktırmadan evinin altına tahtadan dayanak yaptıran Gilbert belalısı zengin bir kadın tarafından yer yer taciz edilir. Özürlü erkek kardeşi ve aşırı obez annesi arasında resmen ikiye bölünen Gilbert kasabalarına uğrayan bir anne kızın etkisiyle biraz yaşamı anlam kazanır gibi olsa da zorluklar peşini yine de bırakmaz.

Anlattıklarım hoşunuza gitti ve ilginizi çektiyse izleyin.
leonardo DiCapro nun süper bi şekilde bi otistiği canlandırdığı film. Filmde leonardo DiCaprio arnie grape i, johnny Depp Gilbert grape i canlandırmıştır.
birbirinden orijinal karakterleri, birbirleri ile yollarının kesişmesi, sanki amatör kamerayla kaydedilmişçesine berrak, doğal diyalogları, johhny depp, juliette lewis ve henüz gençliğinin baharında bir leonardo di caprio- en zor ama iyi performansını sunmakta - ile sıkıntı vermeden izlenebilen, hoş bir drama.
adamların ne kadar iyi oyuncu olacakları o zamandan belliymiş.
jonny deep ve leonardo di caprio'nun karşılıklı döktürdüğü bir film. 1993 yılında çekilen filmde Juliette Lewis'in hakkını vermeyi de unutmayalım.

http://dvdmedia.ign.com/d...20070104010443482-000.jpg
Çok iyi bir senaryosu var mıdır? bakış açısına bağlı. ama o senaryo mükemmel oyunculuklarla öyle bir işlenmiş ki tadından yenmez. müzik konusunda eksikliği vardır. iyi bir müzikle çok çok daha güzel olabilirdi. yine de çok güzeldir.
leonardo di caprio'nun henüz 19 yaşında gösterdiği harika performansıyla oscar'a aday olduğu filmdir. johnny depp ve juliette lewis gibi başka kallavi oyuncuları da kadrosunda barındırır.
Kesinlikle izlenmesi gereken filmdir..hem konu hem oyunculuklar cok basarili.
leonardo di caprio'nun arnie rolü oyuncu olmak isteyenlere izletilmeli, ders niteliğindedir. şimdiye kadar izlememiş olanlar kendilerini çöpe atmalıdırlar. böyle muhteşem bir film yok. (dram filmi türü için)

jonny deep'i de ayrıca tebrik etmek lazım. arşivde bulunması gereken filmlerden biri.
Gilbert Grape'in kasabaya sıkışmış hayatının anlatan, dramatik öğeler barındıran harika film. filmde bir sürü mesaj, anlamlandıracağımız sahneyi bulabiliriz. Ayrıca oyunculuk açısından, leonardo dicaprio, takdir edilesi oyunuyla beğeni toplamıştır.
yukarıda da anlatıldığı yirmili yaşlardaki gilbert grape'e yaşadığı küçük köyün yetmemesidir konu kısaca. ancak dışarı çıkmaya utanan şişman annesi, sorun çıkaran özürlü kardeşi ve iki kız kardeşini bırakamayacağı için kendini kısılıp kalmış hissetmesini anlatıyor. daha sonra büyük annesiyle karavan yolculuğu yapan genç bir kızın gelmesiyle olaylar gelişiyordu yanlış hatırlamıyorsam. leonardo di caprio'nun en iyi performanslarından biridir. 93 yapımı ve yönetmenliğini Lasse Hallström yapıyor. izlerseniz pişman olmazsınız ama izlemezseniz de bir şey kaybetmezsiniz.
leonardo dicaprio'nun daha on sekiz yaşındayken en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildiği güzel film.
http://www.kalemsuare.com...g-gilbert-grape-1993.html
leonardo di caprio yu johnny depp in üzerine oturmuş onu tokatlarken görebileceğiniz bi filmdir. di caprio harika bi özürlü performansı göstermiştir. izlenmesi gereken doğal ve içten bir filmdir.
çaresizliğin filmidir.
en sevdiğim filmlerden biridir. bi kere bu filmde leonardo di caprio nun oyuncu olmak için doğduğunu anlarsınız. o nasıl bi oyunculuktur ya akla zarar valla. leo yu 18-19 yaşındaki haliyle izleme fırsatı bulursunuz. johnny depp her zaman ki gibi karizma. birde çok dokunaklı bi filmdir. filmin sonlarında nasıl ağladığımı bi ben bilirim, yüreğiniz yanar gerçekten.
johnny depp'i karayip korsanları ile tanımış ergen neslin sevmeyeceği filmdir bu. bana kalırsa ise johnny depp'in en iyi filmidir. çok sıcak ve içten bir yapıt, leonardo di caprio'nun çocuk yaştaki müthiş performansı gözle görülür cinsten. bu filmi izlemeyip bu adama kötü rol yapıyor falan demeyin yani. neyse efendim, dram filmleri kategorisinde üst sıralara koyacağınız bir başyapıt.
leonardo di caprio nun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu gösteren filmdir bence. ama genede işi koparan kişi johnny depp dir bu filmde.