bugün

bir virgülle giderilebilenanlatım hatasına sahip söz öbeğidir. aynı no woman no cry cümlesinde virgülün esas yerinin ilk no sonrasında olması gibi, ama makbul olan bu sohbeti yapan değil sıçıp bırakıp kaçanın sansasyonundan faydalanan olduğu için kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz işte .
Boktan şarkının boktan sözleri.
millet gramere laf söylemiş sokmuşum grammerine adamlar ingilterenin desteklediği evolution mantığına karşı çıktılar bu yüzden kraliçe bunları istemedi queen gibi yalaka değillerdi.
ilkokulda arkadaşın sınıf bilgisayarının şifresini kırarak winamp'tan açtığı şarkı. Üniversite de okudu ama hala işsiz.

Kesin yaşanıyor bu olaylar.
cockney aksanyıla "ecukaşın" şeklinde telaffuz edilmesi makbuldür.
cümlenin bokluğundan hiç eğitim alınmadığı ortadadır zaten.
Pink floyd grubuyla tanışma sebebim ve grubun en önemli en ön plana çıkan eseri.
yaw yeah yeah .
No dark sarcasm in the classroom,
Teacher Leave them kids Alone.
en başta destekçisiydim.

geçen yılların ardından diyorum ki sikerler öyle işi.

düzgün türkçe konuşamayıp perişan oluşu ardından kendini havlayarak kırıp dökerek ifade eden insanlar olacağına sıralarda çürüsünler bırakın.

ama yeter ki öğretmeden bırakmayın.

malum parti seçmeninin haber-twitter yorumlarına bakıyorum, belediye tabelaları hatta gazete yazarlarına bakıyorum.

12 senede öğrenciye ingilizce öğretemeyen eğitim diyoruz da,

adam doğdu doğalı türkçe öğrenememiş olm,

yazık lan.
We dont need to lose control.
(bkz: alekta movik movik)
final döneminde odamın duvarına astıgım yazı.
Kürt söylemidir, molotof ve eşekleri yeter onlara.
Haksız bir cümle ama şarkı güzel.
hey teacher leave those kids alone diiin diiiiii diiiii diitt...
Haklı bir PF cümlesi.
the it crowd'da roy trenneman the wall'un tam da bu kısmını söyler. maurice moss'tan el cevab:

- yes, you do. you just used a double negative!
abi biz pink floyd olarak eğitime karşı değildik ki. sadece orta 1'e karşıydık. sonuçta orta 1 ilkokulda okuduklarının tekrarı ya o bakımdan gereksiz yani. genel bir tekrar sonuçta.

(bkz: umut sarıkaya)
standartlaştıran, fabrika çıkışı insan evladları yetiştiren bir eğitim sistemimiz olduğunu düşünüdüğümüzde, doğru olduğunu görebileceğimiz eleştirel şarkı sözüdür.
eğitimsizliğe yani kötü eğitime ihtiyacımız yok gibi bi anlamı var.
'They're gonna clean up your looks
With all the lies in the books
To make a citizen out of you'

my chemical romance de aynı durumu farklı şekilde açıklamaya çalışmış.
(bkz: eğitimsizliğe ihtiyacımız yok)

doğru mu çevirdim lan?
aslında eğitime değilde yanlış eğitime bi göndermedir. herkesi şekillendirmek, aynı şeyi öğretmek isteyen kaytırık eğitime.
pink floydun mahsustan bozuk gramer kullanarak insanları tekdüzeleştiren eğitime ihtiyacımız yok modern eğitim şart diyen cümlesi ben böle yorumladım ayrıca pek iyi şarkıdır.
güncel Önemli Başlıklar