bugün

ayrıca bir dönem algida reklamında da duyulmuştu, herkesin çok hoşuna giden entrumantal parçalardandır
(bkz: istiklal marsı)
belki de adına en yaraşır parçadır kim bilir.dinlerken içinizde kelebekler dans eder uçuşurlar.bir mutluluk alır götürür sizi derinlere.mazinize belki de geleceğinize.kendinizi dinlemek için küçük bir mola mı istiyorsunuz?
o zaman vakit waltz of butterfly dır.
theo angelopoulos'un the beekeeper adlı filminde de geçen, film müziklerini eleni karaindrou yaptığından eserin eleni karaindrou'ya mı yoksa seitkaliyev'e mi ait olduğu bir muamma oluşturan şarkı.
http://www.youtube.com/watch?v=_uIVQx9BPfs
*
istiklal caddesi müziği de denen, istiklal caddesinde yürürken bir dönem deli gibi çalan keman sesleri yoğun parça.

aşmış güzelliktedir o ayrı. çok çalındı diye, "ayy iğrenç her yerde çalıyo, bay geldi" demenin alemi yoktur. kalite kere kalite parçadır.
seitkaliyev'in dance with me albümünün ilk parçasıdır. Acaba hala istiklal'de çalmakta mıdır bilemem ama benim evimde düzenli olarak çalmaktadır.
tek kişilik uçuşlara hazırlık parçasıdır. insan gerçekten derin kahkahalar atarak başı dönerek, deliler gibi dansedebilir.dört dakika için uzaklaşsak dünyadan diyorsanız açın ve bırakın kendinizi . nasıl kelebek olunur öğreneceksiniz.
istanbul'u özleten şarkı. ** dinlendirici etkisi vardır.
pek çok kişinin kolay kolay anlayamayacağı istanbul aşkını daha derinden hissettiren güzel şarkı. gözlerinizi kapatıp hayal etseniz kendinizi direk istanbul'un üstünde dolaşan o tembel bulutlardan birinde bulursunuz. o zaman anlarsınız istanbul'un cennetin en güzel köşesi olduğunu zaten.

not: yaşamasını bilene cennetin en güzel yeridir diye belirtme gereği duydum. yanınızda sevdiğiniz kişi ile sahilde oturup ayın denizdeki dansı izlemek gibisi var mı ki de bundan öte cennet aransın?
geçmişi, anıları, çocukluğu hatırlatan parçadır. sanki bir anda ilkokula ortaokula dönüveririm dinlediğimde genellikle de geçmişe özlem duyduğum bir anda açarım ki tesiri daha etkili olsun.
zamanında limewire'da istiklal caddesinde çalan şarkı(evet aynen böyle yazıyor) diye bir şarkı gördüm ve dedim bunu indirmeliyim.sonra bir de baktım ki o şarkı bu şarkıymış.