1. 1.
  dinlenilen şey walkman sa problem yok da radio ise mutabakat söz konusu olmaz genelde.
  1 ... pedaliza
 2. 2.
  (bkz: kaçınılmaz son)
  1 ... baudelaire
 3. 3.
  hatun kişiyle yapıldığında tadından yenmez. (bkz: cok yanlızım be sozluk)
  3 ... eru
 4. 4.
  farklı cinsten iki insan arasında yaşandığında, eğer aralarında önceden de bir etkileşim olduysa, sonu sevgili olmaya dahi varabilen bir dizi komik hareket. muhtemelen yanyana oturulur, neredeyse birbirine dokunacak kadar yakın durulur,o kulaklık habire düşer siz geri verirsiniz,aynı anda birbirinize döner kikirdersiniz bu arada şarkılar ithaf edilir -bu senin için falan..ara sıra yüzünün sıcaklığını hissedersın onun, ya da düşen kulaklığı sana verirken bin küçük el teması, bir kıvılcım.bilmem belki evet, hazırsınız,akşama sinemaya davet edin.evet evet, hadi.
  6 ... televizyonçocuğu
 5. 5.
  bu duruma maruz kalanlar kulaklıkları yere düştükçe birbirlerine bakıp sırıtırlar..
  1 ... rasko
 6. 6.
  uyuz bir durumdur. kulaklıklar asla uslu durmaz,şarkıyı rezil eder siz de kudurursunuz. mutlaka çoğaltıcı bulundurulmalıdır.ortak dinlemek isteyen arkadaşın yanında kulaklığı varsa tamamdır yoksa sepet havasıdır.*
  ... mozambik tavsani
 7. 7.
  yakinlastirici, kaynastirici bir eylem..
  ... confusedy
 8. 8.
  Her an düştü düşecek olan kulaklıkların rahatsızlığı ile zaten walkmandeki kalite özürlü kulaklıkların birleşmesi durumudur. Kötüdür.
  ... baybars
 9. 9.
  yakın arkadaşınızla yolculuk yaparken nezaket icabı kulaklığın birini vermekle vuku bulan eylem. kulaklıklar stereo ise birisinden daha yüksek ses gelir, şanslıysanız yüksek ses gelen kulaklık size düşer. bazen bu kulaklığa sahip olmak o kadar da şanslı sayılabilecek bir durum değildir. yanınızdaki şahsiyet yüksek ses manyağı ise kulağınızın birinde geçici duyma bozukluğu meydana gelebilir. zaten tek kulaklıkla dinlenilen müzikten hiçbir şey anlaşılmaz. sonunda al sen dinle biraz, sonra ben dinlerim diyip sonlandırılır.
  ... oylumunelumune
 10. 10.
  gece yurtta yatmışsınızdır.kulağınızda müzik keyfinize diyecek yok.ama gelin görün ki rahatınız birilerini rahatsız etmektedir ve birisi kulaklığın tekini alır neyse dersiniz geçersiniz sonra bu hareket ettikçe kulaklık kulağınızda tutunamaz olur sonunda dayanamaz o kişiyi kovar bir daha gelmemesini sağlarsınız ama nafile yurtta kalmaktasınız ve bir sürü normal yurdum insanı bulunmakta
  ... sharlatan